TikTok usuwa nagranie matki, która pokazuje, jak karmi piersią. "To wysyłanie kobietom sygnału, że dodając takie filmy robią coś złego"

TikTok usunął nagranie Emmy O'Donnell, która podczas nagrania karmi piersią. Blogerka jest zażenowana i zniesmaczona zachowaniem administratorów. Uważa, że społeczeństwo powinno uznać karmienia piersią za naturalny czyn.

TikTok to aplikacja, która cieszy się popularnością na całym świecie. Przypomina on Snapchata w połączeniu ze Spotify - pozwala na tworzenie krótkich nagrań zmiksowanych z popularnymi utworami muzycznymi. Każdego dnia miliony użytkowników nagrywają i oglądają filmiki, które pojawiają się w aplikacji. Niestety budzi on także sporo kontrowersji, bowiem coraz częściej wykorzystywany jest do nagrywania mało zabawnych, a wręcz przerażających filmików. Ostatnio administratorzy negatywnie zaskoczyli blogerkę, bowiem uznali jej nagranie jako nieprzyzwoity czyn. 

TikTok zablokował film młodej mamy, bo podczas nagrania karmiła piersią

Emma O'Donnell to blogerka, która chętnie udziela się w mediach społecznościowych. 33-latka zazwyczaj porusza tematy związane z modą oraz wychowaniem dziecka. Ostatnio opublikowała na TikToku nagranie, na którym karmi piersią. Zaledwie godzinę później wideo zostało usunięte. Emma była wściekła i stwierdziła, że padła ofiarą napiętnowania. Jak się okazuje, blogerka otrzymała informację od administratora, że dodany filmik narusza wytyczne serwisu. 

33-latka nie kryła swojego zdziwienia i zażenowania. O występku poinformowała internautów w mediach społecznościowych. 

TikTok postanowił powrócić film, ale blogerka nie przyjęła przeprosin

Na całą sytuację zareagował rzecznik TikToka, który zauważył, że użytkownicy są zniesmaczeni zachowaniem administratorów aplikacji. 

To, co zrobił TikTok to wysyłanie kobietom sygnału, że dodając takie filmy robią coś złego, kiedy jest to ich naturalne prawo

- mówiła dla Metro.co.uk.

TikTok wydał oświadczenie, w którym zdradził, że film został usunięty przez pomyłkę i zostanie przywrócony. Dodał, że cała idea aplikacji nie jest negatywnie nastawiona na posty mam, które pokazują, jak karmią piersią swoje dzieci. Mimo to blogerka oznajmiła, że oświadczenie jej nie przekonała. Wyznała, że jest zniesmaczona i uważa, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy jej film został usunięty. 

Czy karmienie piersią ma charakter seksualny?

Emma O'Donnell uznała, że w czasach COVID-19, kiedy matki nie mogą osobiście uczestniczyć w grupach wsparcia, media społecznościowe były dla nich kołem ratunkowym. Emma dodała, że poprzez zakaz takich treści są wzmacniane mylne przekonania w społeczeństwie, że karmienie piersią ma charakter seksualny. Coraz częściej matki spotykają się z nieprzyjemnymi sytuacji i są źle odbierany po tym, kiedy opublikują zdjęcie czy film z karmienia piersią. 

33-latka utworzyła petycję w witrynie Change.org w sprawie powszechnego uznania karmienia piersią za naturalny czyn. 

Przeczytaj także:

Zobacz wideo Czy karmienie piersią zabezpiecza przed ciążą?
Więcej o: