Dziennik elektroniczny. Librus popsuł się już pierwszego dnia nauki zdalnej

Librus jest jednym z niezbędnych narzędzi do pracy dla uczniów i nauczycieli. Razem z Teamsami pełnią podstawę lekcji zdalnych. Niestety logowanie do dziennika elektronicznego nie działało już pierwszego dnia zdalnego nauczania w starszych klasach podstawówki.

Rodzina librus pl - logowanie do dziennika elektronicznego jest niezbędne do nauki

Librus - dziennik elektroniczny – jest niezbędnym narzędziem do pracy. Jeszcze kilka miesięcy temu to z jego pomocą rodzice monitorowali postępy dziecka w nauce. Pandemia zwiększyła jednak jego rolę. Za pomocą Librusa nauczyciele mogli komunikować się z uczniami, a ci natomiast wysyłać prace zaliczeniowe.

Dziennik elektroniczny nie działał jednak już pierwszego dnia nauczania zdalnego w szkołach podstawowych. O wszystkim poinformowali sami uczniowie. Na Twitterze zaczęły pojawiać się wpisy:

Librus nie działa... więc zorientowani wiedzą, co to znaczy, teams działa, ale bez Librusa za wiele się nie zrobi.
Librus wisi. To by było ma tyle jeśli chodzi o zdalną naukę...
Szybko poszło 

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Nauczanie zdalne. Awaria systemu Librus

Librus po prostu przestał działać. Każda próba logowania do librus pl kończyła się komunikatem: "Ups, coś poszło nie tak, spróbuj ponownie za kilka minut"

Rodzina librus pl - logowanie do dziennika elektronicznego nie działało do 10.00

Librus w rozmowie z Business Insider poinformował, że po godz. 10:00 wszystko wróciło do normy. Dziennik elektroniczny znów zaczął działać. Ale co było przyczyną awarii? Czy sytuacja się nie powtórzy?

Librus zawiesił się z powodu dużej ilości logowań. Librus pl nie jest wstanie przewidzieć, czy sytuacja może się powtórzyć.

Zobacz wideo https://www.edziecko.pl/edziecko/0,123533.html?tag=szko%B3a

Rodzina librus pl - logowanie do dziennika elektronicznego skomentował MEN

Problem z dziennikiem elektronicznym skomentowała rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dziennik Librus jest narzędziem komercyjnym i MEN nie jest odpowiedzialny za jego prawidłowe funkcjonowanie. Za organizację pracy szkoły odpowiada dyrektor i to on decyduje o rozwiązaniach dotyczących pracy z uczniami podczas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Dyrektor powinien ustalić tryb takiej pracy z nauczycielami i poinformować o nim rodziców, w tym również o tym, czy i jak prace będą ewentualnie oceniane

- wyjaśniła Anna Ostrowska.

Więcej o: