Przemysław Czarnek o wymaganiach egzaminacyjnych ósmoklasistów. Zapowiada, dostosowanie ich do obecnych warunków

Nauczanie zdalne może być największym wyzwaniem dla uczniów klas ósmych, ze względu na nadchodzą egzaminy. Przemysław Czarnek zapowiada dostosowanie wymagań egzaminacyjnych do sytuacji wywołanej koronawirusem. Czy to oznacza duże zmiany?

Przypominamy, że w piątek 23 października rozciągnięto czerwoną strefę na terytorium całego kraju. W trosce o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkół wprowadzono edukację zdalną dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Nauka w trybie stacjonarnym obowiązuje jedynie uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz dzieci uczęszczające do przedszkoli. Przemysław Czarnek podkreśla, że trudną sytuację wywołaną epidemią koronawirusa szczególnie odczuwa młodzież z ósmych klas.

Przemysław Czarnek o wymaganiach egzaminacyjnych

Najbardziej poszkodowane są w tym wszystkim klasy VIII szkoły podstawowej, klasy maturalne i klasy szkół zawodowych, które mają egzaminy w styczniu, bo ci uczniowie przygotowują się do bardzo ważnych egzaminów. O nich będziemy myśleć w pierwszej kolejności

- zadeklarował minister na antenie Telewizji Republika.

Przemysław Czarnek zaznaczył również, że w resorcie powołano już zespoły pracujące nad wymaganiami egzaminacyjnymi, które będą obowiązywać w tym roku szkolnym i niebawem poznamy wyniki ich zmagań.

Jest gorąca praca w Ministerstwie Edukacji. Niebawem poznamy jej wyniki tak, żeby dostosować się do sytuacji, w której jesteśmy i dostosować też uczniów do tej sytuacji, również jeśli chodzi o wymagania egzaminacyjne

- poinformował szef resortu edukacji i nauki, ale nie podał do wiadomości publicznej żadnych konkretów.

Gdy zwrócono uwagę, że Związek Nauczycielstwa Polskiego wiosną krytykował naukę zdalną, zauważając, że nauczyciele są przeciążeni, a system nieprzygotowany, Przemysław Czarnek powiedział, iż nie należy utożsamiać całego ZNP z jego prezesem.

Jemu bliżej jest o polityki niż do związków zawodowych

- skomentował postawę Sławomira Broniarza.

Zobacz wideo Arłukowicz: Nauczyciele powinni mieć prawo do bezpłatnych i natychmiastowych testów
Więcej o: