Zdalne lekcje. Od 17 października obowiązują nowe zasady zdalnych lekcji

Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego tygodnia, od 17 października obowiązują nowe zasady zdalnych lekcji. Zdalne lekcje obowiązują we wszystko szkołach ponadpodstawowych, czyli średnich i wyższych, we wszystkich powiatach w strefie czerwonej. Przypomnijmy, w strefie czerwonej znajduje się 152 powiatów.

Lekcje zdalne od 17 października

Lekcje zdalne obowiązują od 17 października. W tej chwili obowiązują w strefie czerwonej.

Lekcje zdalne będą obowiązywały we wszystkich szkołach ponadpodstawowych: średnich i wyższych, które znajdują się na terenie powiatów w strefie czerwonej. Wyjątkiem są zajęcia praktyczne

- poinformował podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nowe zasady nauczania obowiązują od 17 października, nie od 19 października, kiedy to wypada początek tygodnia. Dlaczego? W weekend odbywają się zajęcia na wyższych uczelniach. Dlatego też lekcje zdalne w strefie czerwone zostały wdrożone już od minionej soboty.

Lekcje zdalne – nowe zasady

Nowe zasady bezpieczeństwa są nieco inne w strefach żółtych i czerwonych. W strefie żółtej szkoły wyższe i szkoły ponadpodstawowe mają funkcjonować w trybie hybrydowym. Oznacza to, że zajęcia będą prowadzone częściowo na uczelni lub w szkole, a częściowo zdalnie.

Natomiast w strefie czerwonej szkoły wyższe i szkoły ponadpodstawowe mają pracować tylko zdalnie.

Podkreślmy raz jeszcze - szkoły podstawowe i przedszkola mają pracować tak jak dotychczas.

Zobacz wideo Jakie są największe problemy polskiego systemu edukacji?

Lekcje zdalne w szkołach podstawowych?

Nie można wykluczyć jednak lekcji zdalnych w szkołach podstawowych. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji w kraju.

Jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się wirusa rozważamy wszelkie scenariusze, aczkolwiek ten jest jednym z najtrudniejszych. Dlatego, że on jednocześnie oznacza bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci i dlatego przedszkola, klasy od I do IV, klasy w ogóle szkół podstawowych, na dzień dzisiejszy chcemy jak najdłużej chronić przed trybem zdalnym.

- tłumaczył premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA