Nauka zdalna lub hybrydowa w szkołach średnich i wyższych. Są nowe obostrzenia dla stref czerwonych i żółtych

Powrót do nauczania zdalnego lub hybrydowego w szkołach średnich i wyższych to jedno z nowych obostrzeń, które ogłosił dla stref żółtych i czerwonych podczas konferencji prasowej premier Morawiecki. Możliwe, że jeśli nie ograniczymy rozprzestrzeniania się koronawirusa, to placówki na terenie całego kraju zostaną zamknięte. - Rozważamy każdy scenariusz - stwierdził Morawiecki.

Premier Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej (15 października) ogłosił, że rząd wprowadził nowe obostrzenia dla stref żółtych i czerwonych. W szkołach ponadpodstawowych i wyższych w żółtej strefie, będzie obowiązywać nauczanie hybrydowe, a w strefie czerwonej -  nauka zdalna. 

Powrót do nauczania zdalnego. Morawiecki: Rozważamy każdy scenariusz

Zapytano Morawieckiego, czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń możliwe jest wprowadzenie edukacji w pełni zdalnej. 

Jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się koronawirusa, to rozważamy wszelkie scenariusze

- odpowiedział premier. Dodał jednak, że zamknięcie szkół i wprowadzenie nauki zdalnej to "jeden z najtrudniejszych".

Taki scenariusz oznacza także bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci i dlatego przedszkola, klasy szkół podstawowych chcemy na razie jak najdłużej chronić przed trybem zdalnym

- wyjaśnił.

Minister edukacji będzie w najbliższym czasie prezentował dane i informacje dotyczące lżejszego programu nauczania

- zapowiedział. Wytłumaczył, że to po to, aby "oddać sprawiedliwość tym, którzy starają się rzetelnie uczyć, ale wiedzą doskonale, że przez internet nauka jest dużo trudniejsza niż w szkołach".

Szkoła. Powrót do nauki zdalnej. Będzie zmiana podstawy programowej?

Postaramy się zmienić podstawę programową tak, aby mniej wymagać

- stwierdził. Morawiecki zapowiedział również, że jeśli będzie konieczność przywrócenia zasiłków opiekuńczych dla rodziców (ze względu na zamknięcie placówek), to rząd zapewni takie świadczenia. 

Więcej o: