Dzień Edukacji Narodowej 2020. Kiedy jest dzień Edukacji Narodowej w Polsce? To to samo święto co Dzień Nauczyciela?

Dzień Edukacji Narodowej to coroczne święto, które przypada w pierwszej połowie października. Obchodzimy je zawsze 14 października. Warto wiedzieć, że Dzień Edukacji Narodowej to to samo święto co Dzień Nauczyciela. Nazwa Dzień Nauczyciela jest potoczną, częściej używaną. Czy Dzień Edukacji Narodowej 2020 jest wolny od zajęć?

Dzień Edukacji Narodowej 2020 – historia święta

Dzień Edukacji Narodowej przypada każdego roku na ten sam dzień. Data Dnia Edukacji Narodowej jest stała od… 1773 roku. Wtedy to powstała Komisja Edukacji Narodowej. Instytucja została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Data Dnia Edukacji Narodowej upamiętnia więc powstanie jednej z ważniejszych instytucji podczas rozbiorów Polski.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: Upominek na dzień nauczyciela. Najlepsze pomysły na prezent na dzień nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej 2020 – kiedy?

Kiedy jest dzień Edukacji Narodowej 2020? Tu nie ma zmian. Jak co roku Dzień Edukacji Narodowej jest obchodzony 14 października. Tym razem wypada w środę.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Kiedy jest dzień nauczyciela 2020? Historia dnia nauczyciela

Zobacz wideo Nauczyciel roku 2018: Nie ukryjemy się przed wirusem pod peleryną niewidką

Dzień Edukacji Narodowej święto w każdej szkole

Dzień Edukacji Narodowej jest niezwykle ważnym świętem w każdej szkole. Co ciekawe Dzień Nauczyciela jest obchodzony także w innych krajach. Światowy Dzień Nauczyciela pod patronatem UNESCO obchodzimy 5 października. Dzień ten został proklamowany w 1994 roku. W ten sposób urzędnicy chcieli uczcić rocznicę podpisania w 1966 roku "Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela".

Choć Dzień Edukacji Narodowej świętem jest bardzo ważnym, nie jest to – jak myśli wiele osób – dzień wolny od zajęć. Tego dnia w szkołach odbywają się apele, uroczyste akademie, przedstawienia. Niekiedy uczniowie wybierają się tego dnia na wycieczkę, na przykład do kina.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Dzień nauczyciela 2020. Czy dzień nauczyciela jest dniem wolnym od nauki?

Więcej o:
Copyright © Agora SA