Koronawirus w Polsce. MEN apeluje do rodziców: "Nie posyłaj chorego dziecka do szkoły"

Epidemia koronawirusa w Polsce wciąż przybiera na sile, a w szkołach wybuchają kolejne ogniska zakażeń. Zaniepokojone Ministerstwo Edukacji Narodowej apeluje do rodziców, by nie wysyłali do placówek dzieci, które mają konkretne objawy.

W czwartek ósmego października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 4280 przypadkach zachorowań na COVID-19 oraz śmierci 76 osób. Oznacza to kolejny rekord zakażeń oraz zgonów w Polsce. Nie ulega wątpliwości, że kolejne ogniska koronawirusa wybuchają między innymi w szkołach i placówkach edukacyjnych. Z tego powodu Ministerstwo Edukacji Narodowej zwróciło się do rodziców ze szczególną prośbą.

MEN apeluje do rodziców

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, w czwartek z powodu koronawirusa jest zajętych 4138 łóżek covidowych. 171251 osób objętych jest kwarantanną, a 22747 nadzorem epidemiologicznym. 

W związku z tym w szkołach oraz placówkach edukacyjnych MEN wymieniło na swoim Twitterze objawy, z którymi rodzice nie powinni wysylać dzieci do szkoły. Wśród nich znalazły się: kaszel, gorączka powyżej 38 stopni, bóle mięśni i ogólne zmęczenie, wysypka, utrata węchu oraz smaku o nagłym początku.

Pozostaw dziecko w domu, obserwuj jego stan zdrowia i skorzystaj z teleporady pediatry 

- radzi resort.

Zobacz wideo Katarzyna Hall: Szkoła powinna mieć możliwość elastycznego reagowania
Więcej o: