Kolejne szkoły zamknięte. MEN podało rekordowe liczby

Przybywa placówek, które przechodzą na niestandardowy tryb nauczania - zdalny lub hybrydowy. Po czterech tygodniach od otwarcia szkół został pobity rekord. Takiej liczby szkół objętych niestandardowym nauczaniem dotychczas jeszcze nie było. W środę, 30 września, ponad 100 placówek pracowało zdalnie, a w niespełna 350 obowiązywał tryb hybrydowy.

Rekord pobity

Dzieci uczących się w domu przybywa z każdym dniem. W kolejnych szkołach uczniowie lub nauczyciele zostają zdiagnozowani pod kątem koronawirusa, a w związku z tym placówki zostają zamknięte lub przechodzą na nauczanie mieszane. Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało najświeższe dane.

30 września niemal 450 szkół pracowało w trybie zdalnym lub częściowo zdalnym. Liczby rozłożyły się następująco:

  •     48 047 – tryb stacjonarny (99,10 proc. wszystkich),
  •     343 – tryb mieszany (tj. 0,70 proc. wszystkich),
  •     104 – tryb zdalny (tj. 0,20 proc. wszystkich).

Coraz więcej szkół zamkniętych

29 września sytuacja wyglądała odrobinę lepiej. W trybie  hybrydowym pracowało 289 szkół, a zdalnie uczyły się dzieci z 89 placówek. Poprzedni rekord zamkniętych szkół Ministerstwo Edukacji Narodowej odnotowało  25 września. W miniony piątek zdalnie pracowało 106 szkół, a hybrydowo 321.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Rekord liczby szkół pracujących zdalnie od początku roku szkolnego. MEN zaktualizował dane

Zobacz wideo Katarzyna Hall: Szkoła powinna mieć możliwość elastycznego reagowania

Szkoły będą zamknięte?

Po ujawnieniu zeszłotygodniowych danych rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska tłumaczyła, dlaczego liczba zamkniętych szkół wciąż rośnie:

Należy podkreślić, że liczba szkół i placówek oświatowych, które objęte są kształceniem zdalnym lub mieszanym odzwierciedla ogólną liczbę zakażonych w kraju, tzn. wzrasta w chwili, kiedy wskaźnik zakażeń ogólnych w Polsce rośnie

Przedstawicielka MEN wspomniała także o dobrze układającej się współpracy pomiędzy dyrektorami szkół, kuratorami oświaty, a lokalnymi sanepidami:

Dzięki przygotowanym wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i GIS wytycznym, dyrektorzy mają narzędzia do tego, aby w sytuacji pojawienia się zakażenia koronawirusem, jak najszybciej, skutecznie zareagować
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.