Szkoła w Policach przeszła na hybrydowy tryb nauczania. 80 osób na kwarantannie

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u uczennicy Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach w woj. zachodniopomorskim. Nakazano kwarantannę dla niemalże 80 osób, a szkoła przeszła na hybrydowy tryb nauczania.

Chociaż wykryto koronawirusa u jeden z uczennic Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, placówka nie została zamknięta. Służby sanitarne objęły kwarantanną 70 uczniów, dwóch wychowawców w internacie oraz sześciu nauczycieli. Mimo to nie zdecydowano się zamknąć szkoły.

Koronawirus w kolejnej szkole

Wiadomo, że grupa osób, która miała kontakt z zakażonym uczniem, będzie przebywać na kwarantannie do 20 września. Zajęcia w polickiej szkole od poniedziałku 14 września są prowadzone w systemie hybrydowym.

Jak możemy przeczytać w komunikacie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach, podjęto natychmiastowe kroku mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli oraz pracowników polickiej placówki. 

Wszystkie obiekty szkoły zostały zdezynfekowane i są gotowe do ponownego przyjęcia uczniów

- przyznała w rozmowie z "Dziennikiem Polickim" dyrektor placówki Agata Jarymowicz.

Przypominamy, że od początku wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce odnotowano 73 650 zakażeń SARS-CoV-2, w tym 2182 zgony.

Zobacz wideo Nauczyciel roku 2018: Nie ukryjemy się przed wirusem pod peleryną niewidką
Więcej o: