Są już wyniki matur 2020. Nie trzeba iść do szkoły, można sprawdzić je online

Tegoroczni maturzyści już dziś mogą sprawdzić wyniki matury 2020. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała je 11 sierpnia już po 8 rano. Jak i gdzie można sprawdzić wyniki matury 2020?

Wyniki matury 2020 już są - poznaliśmy 11 sierpnia

Na ten dzień tegoroczni maturzyści czekali długo. Czas oczekiwania był wyjątkowo nerwowy, ponieważ pandemia COVID-19 bardzo wpłynęła na kalendarz egzaminów, sam ich przebieg, a także właśnie na datę poznania wyników matury 2020.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE: Wyniki matur 2020. O której godzinie będą dostępne?

Zgodnie z obietnicami Dariusza Piontkowskiego, wyniki trafiły w zapowiadanym terminie do rąk maturzystów:

Wyniki tegorocznych matur mają być dostarczone uczniom do 11 sierpnia. Poprawki do egzaminu maturalnego będą odbywały się we wrześniu. Ci poprawiający swoje wyniki dostaną je znacznie później, bo dopiero 30 września

- informował jeszcze w maju minister edukacji.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE: Wyniki matur 2020. Pierwszy raz maturzyści poznają je tak późno

Zobacz wideo Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Jak sprawdzić wyniki matur 2020?

Maturzyści, którzy chcą dowiedzieć się, jak poszła im matura, czy zdali egzamin dojrzałości, czy niestety będą musieli przystąpić do poprawki matury 2020, nie muszą nawet wychodzić z domu. Jeszcze w ubiegłych latach maturzyści w dniu ogłoszenia wyników musieli stawić się osobiście w szkole, w które pisali egzamin, gdzie na tablicach lub w sekretariacie były podane wyniki.

Tym razem jednak mogą skorzystać z prostszego rozwiązania. Podczas matury 2020 otrzymali login i hasło do systemu. 11 sierpnia wystarczy, że zalogują się do platformy danej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i wpiszą poprawne dane. Do logowania potrzebne są nie tylko login i hasło, lecz także numer pesel. Ma to zapobiec ewentualnemu wyciekowi danych.

WYKAZ OKE ZNAJDZIESZ TU

Jeżeli uczniowie nie zdali matury – a przypomnijmy wymagane jest 30 proc. z każdego przedmiotu podstawowego – mogą już we wrześniu przystąpić do matury poprawkowej.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT ZNAJDZIESZ TU: Poprawka matury 2020. Kiedy egzaminy poprawkowe?

Więcej o: