Poprawka matury 2020. Kiedy egzaminy poprawkowe?

11 sierpnia maturzyści poznali wyniki matury 2020. Niestety niektórym osobom nie poszło zbyt dobrze i muszą podejść do egzaminu poprawkowego. Kiedy odbędzie się poprawka matury 2020? Poniżej znajdziecie wszystkie informacje dotyczące poprawkowych egzaminów maturalnych.

Wyniki matury 2020 a poprawka matury 2020

Egzamin maturalny odbył się później niż w minionych latach. W tym roku maturzyści zmagali się zadaniami miesiąc później – pierwsze arkusze trafiły do ich rąk 8 czerwca. Z tego powodu później zostały także opublikowane wyniki matury 2020. Maturzyści poznali je 11 sierpnia. Wszystkie wyniki podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna.

Aby dowiedzieć się, czy matura 2020 przebiegła pomyślnie czy jednak uczeń musi podejść do poprawki matury 2020, nie musiał iść do szkoły i szukać swojego imienia na tablicy wywieszonej przed budynkiem. Maturzyści otrzymali już wcześniej login i hasło do systemu. W godzinach 8-10 rano 11 sierpnia wyniki pojawiły się na stronie OKE. Wystarczy się tylko zalogować do platformy.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Wyniki matur 2020. Pierwszy raz maturzyści poznają je tak późno

Kiedy poprawka matury 2020?

Ci, którzy niestety nie zdali matury 2020, mogą podejść do egzaminu poprawkowego. Poprawka matury 2020 także odbędzie się później niż w ubiegłych latach. Zazwyczaj do egzaminu poprawkowego można było podejść już sierpniu. Teraz będzie to dopiero we wrześniu.

Poprawka matury 2020 odbędzie się: 

  • Matura poprawkowa, część pisemna egzaminu maturalnego odbędzie się 8 września.
  • Matura poprawkowa, część ustna zgodnie z wprowadzonymi wytycznymi w tym roku nie odbędzie się.
Zobacz wideo Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Poprawka matury 2020 - zasady

Nie każdy może podejść do poprawki z matury 2020. Na początek należy złożyć oświadczenie o zamiarze przystąpienia do matury poprawkowej. Trzeba zrobić to w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników matury 2020.

Do egzaminu poprawkowego z matury 2020 mogą przystąpić wyłącznie ci maturzyści, którzy z matury obowiązkowej, na poziomie podstawowym, osiągnęli wynik niższy niż 30 proc. Ci, którzy zdali maturę, ale chcą poprawić jej wynik, mogą to zrobić dopiero w przyszłym roku.

Więcej o: