Bon na wakacje 2020 dla dzieci. Świadczenie będzie jednorazowe

Bon na wakacje 2020 dla dzieci jest już faktem. Przysługuje każdemu dziecku. Kiedy można spodziewać się pieniędzy? Jakie należy spełnić warunki, aby otrzymać bona na wakacje dla dziecka?

500 zł na wakacje dla dzieci zamiast 1000 zł dla każdego

W maju pojawiła się informacja o bonie turystycznym 1000 zł na wakacje. Pieniądze podreperować budżet każdego, kto jest zatrudniony na umowę o pracę i zarabia miesięcznie mniej niż 5200 zł brutto. Im bliżej wakacji, tym szybciej rząd zaczął jednak wycofywać się z tego pomysłu. Na początek pojawiła się propozycja obniżenia przychodu osób, które mogłyby wystąpić o wakacyjny bon – do 4000 zł brutto. Następnie pomysł 1000 zł na wakacje porzucono i zastąpiła go obietnica złożona przez Andrzeja Dudę. Prezydent podczas wiecu wyborczego zapowiedział 500 zł na wakacje dla dzieci.

Te pieniądze będą tak emitowane, jak 500 plus. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko, to będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów i wszystkiego tego, co jest z tym związane

- zapowiedział Andrzej Duda.

Bon na wakacje 2020 dla dzieci – co uchwalił rząd?

Bon na wakacje 2020 dla dzieci 19 czerwca został uchwalony przez Sejm. Świadczenie dostaną wszyscy, którzy pobierają obecnie 500 plus. Co ważne, bon na wakacje 2020 dla dzieci będzie jednorazowy. Nie będzie można go wymienić na gotówkę. Ma być ważny do końca 2022 roku.

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Najważniejsze zasady bonu turystycznego dla dzieci to:

  • Za pomocą bonu dokonuje się płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane na rzecz dziecka. Na dziecko przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.
  • Na dziecko niepełnosprawne przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.
  • W przypadku gdy kwota świadczenia wychowawczego, przysługuje każdemu z rodziców oddzielnie, każdemu z rodziców przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego – jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko.
  • Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości przysługującego jej świadczenia w formie bonu lub dodatkowego świadczenia w formie bonu.
  • Bon nie podlega wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany. 
Więcej o: