Bon 500 złotych na wakacje. 5 rzeczy, które warto wiedzieć

Bon 500 złotych na wakacje został uchwalony przez Sejm 19 czerwca. Bon dostaną wszyscy, którym obecnie przysługuje świadczenie 500 plus. Świadczenie będzie jednorazowe i ma być ważne do końca 2022 roku. Co jeszcze trzeba wiedzieć o bonie 500 złotych na wakacje?

Bon 500 złotych na wakacje zamiast 1000 zł na wakacje

Zgodnie z informacjami obietnicami Andrzeja Dudę każde dziecko dostanie 500 zł plus na wakacje:

Te pieniądze będą tak emitowane, jak 500 plus. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko, to będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów i wszystkiego tego, co jest z tym związane

- zapowiedział Andrzej Duda.

Bon 500 złotych na wakacje jest więc formą rekompensaty za bon 1000 zł na wakacje, które rząd zapowiadał w maju 2020 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT ZNAJDZIESZ TU: Kto dostanie 1000 zł na wakacje? Bony na wakacje poruszyły Polaków

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Bon 500 złotych na wakacje – co musisz wiedzieć, żeby dostać pieniądze?

Na temat bonu 500 złotych na wakacje spływały różne, czasem sprzeczne informacje. Teraz, gdy bon został zatwierdzony przez Sejm wiemy już, że:

  • Bonem 500 zł na wakacje zapłacimy za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Na dziecko niepełnosprawne przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.
  • Jeśli kwota świadczenia wychowawczego, przysługuje każdemu z rodziców oddzielnie, każdemu z rodziców przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego – jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko.
  • Bonem możemy płacić wielokrotnie aż do wyczerpania jego wysokości.
  • Bon nie podlega wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany.
Więcej o: