Jak złożyć wniosek o 300 plus przez internet?

Już 1 lipca można złożyć wniosek o 300 plus. Rodzice nie muszą się obawiać - program będzie kontynuowany. Co ważne - wnioski o 300 plus można złożyć tylko przez internet. Papierowe wnioski o 300 plus będzie można złożyć dopiero od 1 sierpnia. Jak złożyć wniosek o 300 plus przez internet?

300 plus – dla kogo?

Świadczenie "Dobry start" przysługuje dzieciom uczącym się w szkole, które nie skończyły jeszcze 20. roku życia. 300 plus można pobrać raz w roku. Niepełnosprawnym dzieciom 300 plus przysługuje do ukończenia 24. roku życia.  

300 plus – kto składa wniosek?

Wniosek o 300 plus może złożyć jeden z rodziców. Jeżeli rodzice nie mieszkają razem, wniosek o 300 plus może złożyć rodzic, który mieszka z dzieckiem i sprawuje nad nim realną opiekę.

300 plus – do kiedy złożyć wniosek?

Wnioski można składać od 1 lipca w wersji elektronicznej, w wersji papierowej – dopiero od 1 sierpnia. Termin złożenia wniosków upływa 30 listopada.

Terminy składania wniosków zmienią się w 2021 roku. O 300 plus będzie można się starać znacznie wcześniej. Wnioski elektroniczne na okres oświadczeniowy 2021/2022 będą przyjmowane od 1 lutego 2021 roku a wnioski w formie papierowej od 1 marca 2021 roku.

Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

Jak złożyć wniosek o 300 plus przez internet?

Jeśli złożymy wniosek o 300 plus przez internet, pieniądze dostaniemy najszybciej. Wniosek składa się z dziewięciu stron. Jeżeli mamy jedno dziecko, musimy wypełnić trzy strony. Pamiętajmy, aby na stronie dziewiątej wpisać numer rachunku, na który mają trafić pieniądze.

Wniosek o 300 plus przez internet można to złożyć za pomocą rządowego portalu Emp@tia (https://empatia.mpips.gov.pl/) lub przez bankowość elektroniczną.

W przypadku Emp@tia należy założyć profil zaufany, a następnie założyć konto na portalu Empatia i zalogować się. Następnie trzeba wybrać wniosek "Dobry start" i wypełnić go online.

A jeśli chcemy skorzystać za stron internetowych banków, warto zapoznać się z listą banków, które udostępniają tę opcję. Są to: Alior Bank SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole Bank Polska SA, Getin Noble Bank SA, ING Bank Śląski SA, mBank SA, Nest Bank SA, PKO Bank Polski SA, SGB-Bank SA.

Więcej o: