Arkusze CKE. Fizyka poziom rozszerzony. Publikujemy zadania

Arkusze maturalne fizyka poziom rozszerzony zostały właśnie opublikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Sprawdzamy, co było na maturze i czy maturzyści mieli trudny orzech do zgryzienia. Poniżej znajdziecie arkusze maturalne fizyka poziom rozszerzony.

Arkusze maturalne fizyka poziom rozszerzony – informacje o maturze 2020

24 czerwca o 9.00 rozpoczęła się matura 2020 z fizyki poziom rozszerzony. Egzamin przebiegł bez zakłóceń w całym kraju. W tym roku do matury 2020 z fizyki na poziomie rozszerzonym przystąpiło 21 672 osoby. To aż osiem procent zdających absolwentów szkół średnich (liceów ogólnokształcących i techników) z 2020 roku. Oczywiście dołączyli do nich abiturienci z ubiegłych lat, którzy chcieli poprawić wynik.

Tym samym matura 2020 z fizyki znalazła się na siódmym miejscu wśród przedmiotów dodatkowych, które wybierają uczniowie. Większą popularnością cieszyły się: język angielski, geografia, matematyka, język polski, biologia i chemia. Ale rzadziej wybierana była na przykład historia, wiedza o społeczeństwie, informatyka czy język niemiecki.

Arkusze maturalne fizyka poziom rozszerzony znajdziesz w naszej galerii:

Arkusze maturalne fizyka poziom rozszerzony a arkusze maturalne fizyka poziom podstawowy

Warto wiedzieć, że matura 2020 z fizyki poziom podstawowy został wyłączony z matur w roku szkolnym 2014/2015. Od tamtej pory maturzyści są zobowiązani do zdania wyłącznie matury 2020 z fizyki na poziomie rozszerzonym.

Czy matura 2020 była trudna? Przekonacie się o tym sprawdzając arkusze maturalne fizyka poziom rozszerzony:

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii

Arkusze maturalne fizyka poziom rozszerzony – wyniki

Wyniki matury 2020, także więc matury 2020 z fizyki poziom rozszerzony, poznamy 11 sierpnia. Wtedy to rozpocznie się także rekrutacja na studia.

Maturę 2020 z fizyki poziom rozszerzony zdają przede wszystkim ci, którzy wybierają się na studia ścisłe. Wśród najchętniej wybieranych kierunków po maturze z fizyki są: medycyna, informatyka, elektronika, elektryka, budowa dróg i mostów oraz wszystkie kierunki kończące się stopniem inżyniera.

Więcej o: