Arkusze CKE. Matura z języka francuskiego poziom podstawowy

23 czerwca, dziesiątego dnia matur 2020, punktualnie o 9.00 maturzyści otrzymali arkusze maturalne język francuski poziom podstawowy. Jak im poszło? Sprawdzamy, co było na maturze. Poniżej znajdziesz arkusze maturalne język francuski poziom podstawowy.

Arkusze maturalne język francuski poziom podstawowy – kto zdawał język francuski?

Abiturienci są zobowiązani do wyboru jednego języka nowożytnego. Aby zdać maturę 2020, muszą zdać przynajmniej jeden język obcy na poziomie podstawowym. Wynik musi wynosić powyżej 30 proc. punktów. Maturzyści wybierają pośród takich języków jak: język angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, rosyjski i właśnie francuski. Najpopularniejszym jest język angielski. Na drugim miejscu plasuje się zmiennie język niemiecki wraz z językiem rosyjskim.

Chęć zdawania na maturze języka francuskiego na poziomie podstawowym zadeklarowało 750 tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. CKE niebawem poda, ile dokładnie osób przystąpiło do egzaminu.

Arkusze maturalne język francuski poziom podstawowy – co było na maturze?

Arkusze maturalne język francuski poziom podstawowy zostały opublikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną tuż po godzinie 14.00. W naszej galerii znajdziesz arkusze matura 2020 język francuski poziom podstawowy.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii

Arkusze maturalne język francuski poziom podstawowy – trudny czy łatwy?

Matura 2020 z języka francuskiego poziom podstawowy zakończył się około 12.00. Maturzyści wychodzący z sal egzaminacyjnych mieli mieszane uczucia. W mediach społecznościowych dzielili się spostrzeżeniami:

Trzeba było wybrać angielski
Łatwizna. Każdy, kto choć dwa, trzy lata się uczył w szkole, zda na pewno

Jeśli chcesz się przekonać, czy matura 2020 z języka francuskiego była łatwa czy trudna, zapraszamy do zapoznania się z arkuszami maturalnymi język francuski poziom podstawowy. Znajdziesz je w naszej galerii.

Więcej o: