Arkusze CKE. Matura 2020 z włoskiego. Publikujemy arkusze maturalne z języka włoskiego

22 czerwca maturzyści zmierzyli się egzaminem z języka włoskiego. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała o godzinie 14.00 arkusze maturalne z języka włoskiego na poziomie podstawowym. Co było na maturze 2020 z włoskiego?

Arkusze maturalne – język włoski – poziom podstawowy

Język włoski jest szóstym wybieranym językiem obcym na maturze 2020. Uplasował się na szóstej pozycji zaraz po angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim i hiszpańskim. Podczas matury 2020 z przystąpiło do niego 209 absolwentów szkół średnich – liceów ogólnokształcących i techników. To dane dotyczące matury 2020 z języka włoskiego na poziomie podstawowym. Co ciekawe do matury 2020 z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym chęć przystąpienia zadeklarowało więcej osób – 434. Oczywiście nie są to wszyscy, którzy przystąpili lub przystąpią do egzaminu na poziomie rozszerzonym o 14.00. Wraz z tegorocznym maturzystami do matury 2020 przystępują także abiturienci z wcześniejszych roczników.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii

Arkusze maturalne – język włoski – poziom podstawowy

Matura 2020 z włoskiego na poziomie podstawowym dobiegła końca tuż po godzinie 12.00 Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już arkusze maturalne język włoski poziom podstawowy. Znajdziecie je w naszej galerii:

Arkusze maturalne – język włoski – poziom rozszerzony

Do egzaminu maturalnego  z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym uczniowie przystąpią także dziś, czyli w poniedziałek, 22 czerwca. Punktualnie o godzinie 14 dostaną arkusze maturalne z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym. W tym samym czasie maturzyści sprawdzą swoją wiedzę na poziomie dwujęzycznym. Egzamin będą pisali dłużej – bo aż 150 minut.

TO TEŻ CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ: Matura 2020. Maturzyści zdają język włoski i łemkowski

Pamiętajmy, że te egzaminy maturalne nie są obowiązkowe. Uczniowie musieli zadeklarować wolę przystąpienia przed maturą 2020. Wyniki wszystkich matur 2020 poznamy 11 sierpnia. A tymczasem możemy zapoznać się z arkuszami maturalnymi język włoski poziom podstawowy:

Więcej o: