Arkusze CKE. Język niemiecki poziom podstawowy. Co było na maturze?

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusze z języka niemieckiego matura 2020. Maturzyści zakończyli egzamin na poziomie podstawowym tuż po godzinie 12.00. Co było na maturze? Jak przebiegła matura z niemieckiego?

Arkusze język niemiecki matura 2020

Arkusze z języka niemieckiego matura 2020 są już dostępne. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała je na stronie cke.gov.pl. punktualnie o godzinie 14.00. Co było na maturze? Możecie już teraz zobaczyć w naszej galerii:

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: Wyniki matur 2020. Kiedy będzie wiadomo, kto zdał matury 2020?

Arkusze z niemieckiego matura 2020 – język nowożytni obowiązkowy

Arkusze j. niemiecki 2020 trafiły do rąk tych maturzystów, którzy zdecydowali się na wybór niemieckiego jako przedmiotu obowiązkowego.  Język nowożytni musi zdać każdy maturzysta. Wymagany jest jednak tylko poziom podstawowy. To, czy abiturienci decydują się na poziom rozszerzony zależy tylko od nich.

Arkusze z niemieckiego matura 2020 poziom podstawowy – trudne czy łatwe?

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: Wycieki matura 2020 matematyka. Wielu absolwentów chciało poznać zadania, które są na egzaminie

Czy egzamin był trudny czy łatwy? Arkusze j.niemiecki matura 2020 poziom podstawowy są już dostępne, a w sieci pojawiły się także pierwsze komentarze maturzystów. Tegoroczni absolwenci szkół średnich, którzy wybrali arkusze z języka niemieckiego matura 2020 poziom podstawowy na gorąco dzielili się swoimi przemyśleniami:

Dużo gramatyki. Ale to jak co roku.
50-60 proc. będzie na pewno. A może więcej?
Myślę, że ten egzamin był łatwiejszy niż w ubiegłym roku
Trudne! Gramatyka była straszna. Ale mam nadzieję, że zdam

Wyniki matury 2020 poznamy 11 sierpnia. A na razie można zapoznać się z arkuszami z języka niemieckiego matura 2020 poziom podstawowy.

Więcej o: