Matura 2020. Język niemiecki poziom rozszerzony. Maturzyści dostają arkusze

18 czerwca o godzinie 14.00 rozpoczyna się matura 2020 j. niemiecki. Wcześniej - o 9.00 - rano maturzyści otrzymali arkusze matury 2020 język niemiecki na poziomie podstawowym. Jak wygląda egzamin z języka niemieckiego?

Matura 2020 język niemiecki – arkusze już trafiły do maturzystów

Matura 2020 j. niemiecki na poziomie rozszerzony rozpoczęła się punktualnie o 14.00. Maturzyści zmierzą się z zadaniami, na które mają 180 minut. Z czym zmierzą się w ciągu najbliższych trzech godzin?

Matura 2020 język niemiecki poziom rozszerzony składa się z czterech kategorii zadań. Maturzyści podczas matury 2020 z niemieckiego poziom rozszerzony muszą poradzić sobie z zadaniami:

  • sprawdzającymi rozumienie ze słuchu
  • sprawdzającymi wiadomości i umiejętności w zakresie rozumienia tekstów pisanych
  • sprawdzającymi znajomość środków językowych (leksykalno-gramatycznych),
  • polegającymi na napisaniu tekstu zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi treści oraz formy zawartymi w poleceniu.
Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii

Matura 2020 j. niemiecki poziom rozszerzony – kto wybrał ten przedmiot?

Maturę 2020 z języka niemieckiego zdaje 6 376 osób. To 2,2 proc. zdających tegorocznych absolwentów szkół średnich – liceów ogólnokształcących i techników.

Matura 2020 język niemiecki jest wybieranym przedmiotem nie tylko przez osoby, które wybierają się na studia lingwistyczne. Oczywiście na kierunkach takich jak język niemiecki czy lingwistyka stosowana jest pożądanym przedmiotem. Jednak maturę 2020 j. niemiecki poziom rozszerzony zdają także osoby, które chcą dostać się na takie kierunki jak stosunki międzynarodowe, bankowość i finanse, turystyka i rekreacja. Na wszystkich tych kierunkach wymagana jest matura 2020 z języka nowożytnego na poziomie rozszerzonym.

Wyniki matury 2020 j. niemiecki uczniowie poznają 11 sierpnia. Centralna Komisja Egzaminacyjna prześle je tego dnia do lokalnych komisji, które udostępnią je szkołom. Jeszcze dziś, 18 czerwca, o godzinie 19.00 CKE opublikuje arkusze matura 2020 język niemiecki poziom rozszerzony. Trzymamy kciuki za tegorocznych maturzystów.

Więcej o: