Arkusze CKE. Matura z chemii poziom rozszerzony. Co było na maturze?

17 czerwca o 9.00 maturzyści zmierzyli się z maturą 2020 z chemii. Egzamin skończył się tuż po godzinie 12.00. W całym kraju przebiegł bez zakłóceń. Arkusze z chemii matura 2020 są już dostępne. Co było na maturze? Sprawdzamy!

Arkusze chemia matura 2020

Matura z chemii na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o godz. 9:00. Zdający mieli trzy godziny, czyli 180 minut, aby rozwiązać zadania zawarte w arkuszu z chemii matura 2020. Warto wiedzieć, że chemia jest jednym z przedmiotów do wyboru. Oznacza to, że jako przedmiot dodatkowy nie wymaga wypełnienia wcześniej arkusza z chemii matura 2020 poziom podstawowy.

Arkusze z chemii matura 2020 poziom podstawowy nie są więc publikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Poniżej znajdziecie wyłącznie arkusze chemia matura 2020 poziom rozszerzony.

Arkusze chemia matura 2020 poziom rozszerzony – kto zdawał egzamin?

Arkusze chemia matura 2020 poziom rozszerzony trafiły do rąk aż 25 594 osób. To 9,4 proc. zdających tegorocznych absolwentów szkół średnich. Kto wybrał ten przedmiot na maturze 2020? Należy wiedzieć, że chemia jest potrzebna w rekrutacji na studia na wiele kierunków. Nie tylko kandydaci na medycynę i chemię muszą pochwalić się dobrym wynikiem na arkuszu chemia matura 2020 poziom rozszerzony. Chemię zdają także osoby, które wybierają się na dietetykę, farmację czy kierunki budowlane – takie jak chemia budowlana, technologia chemiczna, analityka chemiczna.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii

Arkusze chemia matura 2020 – trudne czy łatwe?

Wyniki, które maturzyści osiągnęli podczas wypełniania arkuszy z chemii matura 2020, poznamy 11 sierpnia. Teraz możemy zapoznać się z arkuszami z chemii matura 2020:

A jakie odczucia po egzaminie mieli główni zainteresowani? W mediach społecznościowych pojawiają się już pierwsze komentarze:

Trudne. Trudne jak co roku. Będę poprawiać, bo na medycynę się w tym roku nie dostanę
Dałam radę. Wszystkie zadania zrobiłam. Czy dobrze? Zobaczymy, ale jestem dobrej myśli
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.