Matura 2020. Informatyka poziom rozszerzony. Maturzyści rozpoczynają egzamin

Matura 2020 trwa w najlepsze. Maturzyści są niemal na półmetku zmagań. 17 czerwca zdają chemię na poziomie rozszerzonym oraz maturę 2020 z informatyki na poziomie rozszerzonym. O 14.00 do ich rąk trafiają arkusze z informatyki.

Matura 2020 informatyka

Informatyka jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów. Wiele osób stara się o przyjęcie na studia informatyczne, więc zainteresowanie na maturze 2020 tym przedmiotem także jest duże.  Zdaje ją 9 151 osób.

Informatyka nie jest przedmiotem obowiązkowym. Uczniowie wybierają ją jako przedmiot dodatkowy. A to oznacza, że nie ma obowiązku zdawania matury 2020 informatyka poziom podstawowy. 17 czerwca o 14.00 chętni podchodzą więc wyłącznie do matury 2020 informatyka poziom rozszerzony.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: Dzieci tych gwiazd w tym roku miały mieć maturę. Nie wszystkie do niej przystąpiły

Matura 2020 informatyka poziom rozszerzony – jak wygląda egzamin?

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda matura 2020 z informatyki na poziomie rozszerzonym. Czy zdaje się ją w tradycyjnej pisemnej formie? A może przy użyciu komputera?

Matura 2020 informatyka poziom rozszerzony różni się od pozostałych egzaminów pisemnych. Zdaje się ją bowiem w dwóch częściach. Matura 2020 informatyka poziom rozszerzony część pierwsza to tradycyjny pisemny egzamin. Uczniowie nie potrzebują do niej komputerów. Pytania mają formę otwartą i zamkniętą. Ta część trwa 60 minut.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii

Druga część matury 2020 z informatyki poziom rozszerzony jest dłuższa – trwa 150 minut. Do zadań w tym etapie egzaminu konieczny jest już komputer. Co ważne w drugiej części uczniowie korzystają z autonomicznych stanowisk. Mogą korzystać wyłącznie z danych zapisanych na dysku twardym oraz na innych nośnikach, które są na wyposażeniu stanowiska lub które uczeń otrzymuje  z arkuszem.

Matura 2020 informatyka poziom rozszerzony – wyniki

Wyniki matury 2020 informatyka poziom rozszerzony poznamy 11 sierpnia. Natomiast Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusze już 17 czerwca. Pojawią się na stronie internetowej o godzinie 19.00.

Więcej o: