Arkusze CKE. Matura 2020 matematyka rozszerzona. Co było na maturze?

Matura 2020 z matematyki na poziomie rozszerzonym już się skończyła. Abiturienci mieli trzy godziny - 180 minut - na rozwiązanie arkusza matematyka matura 2020 poziom rozszerzony. Jakie zadania czekały na matematycznych orłów w arkuszu z matematyki matura 2020 poziom rozszerzony? Publikujemy całe arkusze z matematyki matura 2020.

Arkusze matematyka matura 2020

Centralna Komisja Egzaminacyjna tuż po godzinie 14.00 opublikowała arkusze z matematyki matura 2020 poziom rozszerzony.

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Arkusze CKE. Publikujemy arkusze z matematyki poziom podstawowy

Zgodnie z danym CKE do matury 2020 z matematyki rozszerzonej przystąpiło 65 936 osoby. 24,3 proc. zdających punktualnie o 9.00 otrzymało arkusze matematyka matura 2020. Rozszerzona matematyka, tak jak co roku, była w czołówce najchętniej wybieranych przez maturzystów przedmiotów dodatkowych.

Przypomnijmy, że maturzysta musi obowiązkowo przystąpić do trzech pisemnych egzaminów. Są to matury 2020 z języka polskiego, z języka obcego oraz z matematyki na poziomie podstawowym. Ponadto absolwenci szkół średnich – liceów ogólnokształcących i techników – są zobowiązani do wyboru jednego przedmiotu dodatkowego. Wybierają z następujących przedmiotów: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, WOS, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne.

Arkusze matematyka matura 2020 poziom rozszerzony – jak poszło maturzystom?

Arkusze z matematyki matura 2020 okazały się trudniejsze czy łatwiejsze od ubiegłorocznych testów? Maturzyści tuż po opuszczeniu sal mieli mieszane uczucia:

Było trudne jak diabli
Znacznie trudniejsze niż arkusze z matematyki 2019

- komentowali na gorąco w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii.

Ci, którym poszło lepiej pisali:

Pikuś. Jak ktoś był dobrze przygotowany, to łatwizna
Nie powiem, że było łatwo, ale trudno też nie było

Jak poszło maturzystom z arkuszami z matematyki matura 2020 poziom rozszerzony dowiemy się już 11 sierpnia. Wtedy CKE opublikuje wyniki matury 2020. Tymczasem sami możemy przekonać się, czy arkusze matematyka matura 2020 poziom rozszerzony były trudne:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.