Matura z matematyki 2020 łatwiejsza niż w poprzednich latach? "Zadania całkiem przyjemne"

Matura z matematyki na poziomie podstawowym jest od lat najczęściej oblewanym egzaminem. Jak poradzili sobie z nim tegoroczni maturzyści? Matura matematyka 2020 arkusz - jak wyglądał? Absolwenci liceuów i technikum zdradzają, czy sprawił im trudności.

Matura 2020 z matematyki

Matura 2020 z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczęła się 9 czerwca o godzinie 9. Tegoroczna matura, ze względu na pandemię koronawirusa, odbywa się w nieco innych warunkach niż egzamin w ubiegłych latach. Zobacz: Matura 2020. Wytyczne sanitarne), ale maturzyści jak co roku na egzamin maturalny musieli zabrać ze sobą poza długopisem, niezbędne przedmioty, m.in. cyrkiel i linijkę. 

Matura matematyka 2020 arkusz. Co pojawiło się na egzaminie?

Arkusz matematyka matura 2020 poziom podstawowy składał się podobnie jak w poprzednich latach  z trzech grup zadań: zamkniętych, otwartych krótkiej odpowiedzi oraz otwartych rozszerzonej odpowiedzi. Łącznie maturzyści mieli do rozwiązania około 35 zadań. Zobacz: Arkusze CKE. Publikujemy arkusze z matematyki poziom podstawowy. Jak sobie z nimi poradzili maturzyści?

Matura z matematyki 2020. "Zadania były dość logiczne"

Na Twitterze można już przeczytać komentarze uczniów na temat poziomu trudności matury z matematyki.

Zadania całkiem przyjemne, nie sprawiły dużo trudu, jak ktoś się przez ostatni miesiąc przykładał do matmy to bez problemu uzyska dobry wynik. 
Zadania były dość logiczne. Jak ktoś nie miał problemu z tym, aby się skupić to na pewno dał radę.
Moim zdaniem przeciętna

- czytamy na Twitterze. 

Matura matematyka 2020 arkusz - nie wszystkim przypadł do gustu

Niektórzy przyznali, że matura z matematyki na poziomie podstawowym zawsze jest łatwa. Inni z kolei obawiają się o wynik. "Nie zdam tej matematyki nawet na jeden procent" - stwierdził jeden z maturzystów. "No to poprawka mnie czeka" - skomentował inny. 

Trzeci raz to piszę i znowu pewnie nie zdam. Nie przypadły mi zadania i nie dostanę się na wymarzone studia. Zadziwiające, że potrzebuję wyniku z matematyki, gdzie to jest kierunek czysto humanistyczny

- żali się jedna z użytkowniczek Twittera. 

Trzymamy kciuki za wszystkich maturzystów.

Zobacz wideo Matura 2020. Jak będzie wyglądać egzamin?
Więcej o: