Wycieki matura 2020 matematyka. Wielu absolwentów chciało poznać zadania, które są na egzaminie

Wycieki matura 2020 matematyka - tę frazę wielu absolwentów wpisywało w internecie i liczyło na to, że znajdzie odpowiedź. Nic dziwnego, ponieważ egzamin maturalny z matematyki jest uznawany za jeden z najtrudniejszych. Co roku to ten przedmiot jest najczęściej oblewany. Matura z matematyki rozpoczęła się już dziś (9 czerwca) o godzinie 9. Wkrótce przekonamy się, jak poradzili sobie tegoroczni maturzyści.

Matura 2020 - wycieki 

Matura z języka polskiego to pierwszy egzamin maturalny, który odbył się wczoraj (8 czerwca). Egzamin z języka polskiego maturzyści zaczęli pisać  o godzinie 9. Poziom rozszerzony matury 2020 z języka polskiego z kolei rozpoczął się o godzinie 14.00. Kontrowersje wzbudza fakt, że na Twittera uczniowie zaczęli wstawiać zdjęcia i komentarze, które udowadniają, że mogło dojść do wycieków tematów maturalnych. Opublikowano wykres z Google Trends, na którym widać, że już od rana wyszukiwana była fraza: "wesele elementy fantastyki", która dotyczyła tematu, jaki pojawił się na egzaminie maturalnym. 

Wycieki matura 2020 matematyka

Wycieki matury z matematyki byłoby spełnieniem marzeń niektórych uczniów, w szczególności humanistów, którzy najbardziej boją się tego egzaminu. W internecie pojawiła się niejedna informacja, że gotowe arkusze CKE matematyka 2020 są już dostępne. Maturzyści, po przeczytaniu takiej wiadomości, liczą na to, że faktycznie - dowiedzą się, jak będzie wyglądał egzamin z matematyki. W sieci pojawiły się nawet arkusze "Matura 2020 z matematyki", które jednak zawierały głównie pierwszą stronę, brudnopis i apel, aby absolwenci nie liczyli na wycieki z matury, tylko postarali się skorzystać z wiedzy, jaką zdobyli w szkołach przez wiele lat. 

Matura 2020 z matematyki - czy była trudna? Tego dowiemy się już wkrótce, gdy absolwenci liceów i technikum opuszczą sale egzaminacyjne i przedstawią pierwsze wrażenia po egzaminie. 

Zobacz wideo Matura 2020. Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?
Więcej o: