Arkusze CKE. Publikujemy arkusze z matematyki poziom podstawowy

"Znacznie łatwiejsza niż rok temu", "Spodziewałem się czegoś innego" - tak brzmiały komentarze maturzystów tuż po maturze 2020 z matematyki na poziomie podstawowym. Czy zadania faktycznie były łatwiejsze niż w ubiegłym roku? Sprawdźcie sami w arkuszach matematyka matura 2020.

Arkusze matematyka matura 2020 - bez zakłóceń

Matura 2020 z matematyki przebiegła bez problemów. Jednak, jak co roku, nie obyło się bez incydentów:

Mamy informacje o alarmach bombowych, ale wszystkie lokalne struktury policji radzą sobie z tym. Poważniejszych problemów nie było, wszędzie egzamin rozpoczął się o czasie i zakończył o czasie

- powiedział w rozmowie PAP Marcin Smolik, szef CKE. Na szczęście alarmy okazały się fałszywe. 

Maturzyści, którzy 9 czerwca przystąpili o 9.00 do obowiązkowej matury 2020 z matematyki, musieli zmierzyć się między innymi ze znajomością pojęcia funkcji, własności figur geometrycznych oraz umiejętnością rozwiązywania równań i nierówności.

ARKUSZE MATURA 2020 MATEMATYKA POZIOM PODSTAWOWY – ZNAJDZIESZ W NASZEJ GALERII

(Arkusze matura 2020 z matematyki opublikowaliśmy bez stron przeznaczonych na brudnopis)

Arkusze z matematyki matura 2020

Obowiązkową maturę z matematyki pisały dzisiaj prawie 272 tysiące absolwentów szkół średnich – liceów ogólnokształcących i techników. Egzamin z "królowej nauk" trwał 170 minut. Aby zdać maturę 2020 należy zdobyć 30 proc. punktów.

Zobacz wideo Terminy matur 2020:

Oglądając arkusze matematyka matura 2020 poziom podstawowy widzimy, że egzamin składał się – tak jak każdego roku - z trzech rodzajów zadań. Pierwsza część arkusza z matematyki matura 2020 poziom podstawowy to zadanie zamknięte. Z podanych odpowiedzi – A, B, C, D – tylko jedna była poprawna. Druga część arkusza matematyka matura 2020 poziom podstawowy mówi nam, że maturzyści stanęli przed koniecznością rozwiązania zadań otwartych. Musieli udzielić krótkiej, zwięzłej, ale konkretnej odpowiedzi. Trzecia i ostatnia część arkusza z matematyki matura 2020 poziom podstawowy zawierała polecenia otwarte, które wymagały udzielenia szerszej odpowiedzi.

ARKUSZE MATURA 2020 MATEMATYKA POZIOM PODSTAWOWY – ZNAJDZIESZ W NASZEJ GALERII

(Arkusze matura 2020 z matematyki opublikowaliśmy bez stron przeznaczonych na brudnopis)

Arkusze matematyka matura 2020 – pierwsze komentarze

Matematyka od lat uchodzi za jeden z trudniejszych egzaminów maturalnych. Czy tak będzie też w tym roku? Dowiemy się tego już 11 sierpnia, gdy Centralna Komisja Edukacji przedstawi wyniki matur 2020.

Pierwsze komentarze maturzystów 2020 są – jak zawsze – bardzo różne:

Znacznie łatwiejsza niż rok temu
Spodziewałem się czegoś innego
Nie lubię matematyki, była trudna jak zawsze

- możemy przeczytać w mediach społecznościowych.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Matura z matematyki 2020 łatwiejsza niż w poprzednich latach? "Zadania całkiem przyjemne" 

Czy faktycznie egzamin był trudny? Możecie przekonać się rozwiązując zadania z arkusza z matematyki matura 2020 poziom podstawowy. ARKUSZ ZNAJDZIECIE W NASZEJ GALERII.

(Arkusze matura 2020 z matematyki opublikowaliśmy bez stron przeznaczonych na brudnopis)

Więcej o: