Bon wakacyjny 1000 plus. Andrzej Duda proponuje drastyczną obniżkę

Bon turystyczny od kiedy? Dla kogo bon na wakacje? Prezydent Andrzej Duda zapowiedział uruchomienie bonu turystycznego na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego.

Bon wakacyjny 1000 plus

Ministerstwo Rozwoju zapowiedziało zmiany w formule bonu turystycznego. Bon wakacyjny 1000 plus na wakacje zostanie przyznany osobom, które są zatrudnione na umowach o pracę i zarabiają mniej niż 4 tys. zł. brutto. Dotychczas próg dochodowy wynosił 5,2 tys. zł brutto. Bon turystyczny na realizację wybranej usługi noclegowej lub turystycznej w wysokości 1000 zł miał pojawić się już w te wakacje. Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli powiedział, że bon turystyczny będzie miał wartość 500 złotych i będzie dotyczył tylko tych, którzy mają dzieci. Dodał:

Bon turystyczny 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego może zostać uruchomiony już w te wakacje.

Uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego zapowiedział prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że o szczegółach tego programu będzie mówił w kolejnych dniach, ale rozwiązanie jest już praktycznie gotowe.

Dla kogo bon na wakacje?

Dla kogo bon na wakacje? Wstępne warunki bonu 1000 złotych na wakacje brzmiały następująco:

  • 1000 złotych zostanie wypłacone w formie bonu lub karty – na pewno nie otrzymamy gotówki na konto.
  • Bon 1000 złotych na wakacje trafi do osób zarabiających mniej niż 5489,21 zł brutto.
  • Pieniądze można przeznaczyć tylko na usługi turystyczne i tylko w Polsce.
  • 1000 złotych na wakacje od rządu będzie przysługiwało wyłącznie pracownikom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę.
  • Jeżeli w rodzinie kilka osób spełnia warunki 1000 złotych na wakacje, każda z nich może złożyć wniosek o 1000 złotych na wakacje i każda otrzyma bon.
Zobacz wideo Bon turystyczny o wartości 1000 zł. Za co będziemy mogli nim zapłacić?

Bon turystyczny 2020

Rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy, Adam Bielan w radiowej Jedynce opowiedział o uruchomieniu bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego.

To nie będzie gotówka, tylko środki, które będzie można wykorzystać w Polsce, w polskich firmach turystycznych

- powiedział Adam Bielan.

"Wiemy, że mamy początek czerwca, ale zrobimy wszystko, żeby cały proces decyzyjny, a później legislacyjny, czyli prace parlamentu, trwały jak najszybciej" - dodał rzecznik.

Więcej o: