Bon 1000 zł na wakacje. Dla kogo? Czy będą zmiany w progu dochodowym?

Ministerstwo Rozwoju zapowiedziało zmiany w formule bonu turystycznego. Bon 1000 zł na wakacje zostanie przyznany osobom, które są zatrudnione na umowach o pracę i zarabiają mniej niż 4 tys. zł. brutto. Dotychczas próg dochodowy wynosił 5,2 tys. zł brutto. Czy coś jeszcze zmieni się w kwestii przyznawania bonów na wakacje? Dla kogo 1000 zł na wakacje?

Bon 1000 zł na wakacje – będą zmiany

Bony turystyczne w wysokości 1000 zł zelektryzowały Polaków. Wszyscy zastanawiali się, czy należą im się pieniądze i czy rząd spełni obietnicę. Rządzący zapowiadali bowiem 1000 zł aż dla 7 mln Polaków. Pieniądze na wakacje miały trafić do wszystkich, którzy zarabiają mniej niż 5,2 tys. zł brutto i pracują na etatach.

Wstępne warunki bonu1000 złotych na wakacje brzmiały następująco:

  • 1000 złotych zostanie wypłacone w formie bonu lub przedpłaconej karty – na pewno nie otrzymamy gotówki na konto
  • Bon 1000 złotych na wakacje trafi do osób zarabiających mniej niż 5489,21 zł brutto
  • Pieniądze można przeznaczyć tylko na usługi turystyczne i tylko w Polsce
  • 1000 złotych na wakacje od rządu będzie przysługiwało wyłącznie pracownikom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę
  • Jeżeli w rodzinie kilka osób spełnia warunki 1000 złotych na wakacje, każda z nich może złożyć wniosek o 1000 złotych na wakacje i każda otrzyma bon

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT: Bon 1000 złotych na wakacje. Kto może złożyć wniosek o 1000 złotych na wakacje od rządu?

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Niestety Ministerstwo Rozwoju zapowiedziało zmiany. Formuła bonu turystycznego zapowiedziana przez wicepremier Jadwigę Emilewicz jest raczej niemożliwa do zrealizowana.

Wp.pl ustaliła nieoficjalnie, że próg dochodowy nie był konsultowany premierem:

Minister rozwoju - przed złożeniem swoich zapowiedzi w mediach dotyczących bonu turystycznego dla osób na umowie o pracę zarabiających do 5,2 tys. zł - nie skonsultowała swojego pomysłu z samym premierem Mateuszem Morawieckim.

1000 zł na wakacje – zmiany

Wirtualna Polska dotarła do informacji, że próg dochodowy osób, które mogłyby starać się o bon turystyczny zostanie zmniejszony do 4 tys. brutto:

Ten próg to 4 tys. zł brutto, a nie - jak zapowiadała wicepremier Emilewcz - 5,2 tys. zł brutto. Taki bon nie byłby również wprowadzony jako stała pomoc, ale czasowa.

Kiedy 1000 zł na wakacje trafi do Polaków? W tej kwestii nie zostały podjęte jeszcze ostateczne decyzje.

Więcej o: