Egzamin 8-klasisty 2020. MEN podał nowe terminy: Egzamin w czerwcu

Kiedy odbędzie się egzamin 8-klasisty 2020? Uczniowie kończący w tym roku szkolnym edukację na poziomie podstawowym poznali termin. Minister edukacji zapewnia, że egzaminy ósmoklasisty odbędą się od 16 do 18 czerwca 2020 roku. Jak wygląda szczegółowy harmonogram egzaminów 8-klasisty?

Egzamin 8-klasisty 2020 – decyzja MEN-u

Dzieci długo czekały na ostateczny termin egzaminu ósmoklasisty. Decyzję MEN-u przedstawił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Tak argumentował zwłokę z ogłoszeniem daty:

Zgodnie z zapowiedzią z wyprzedzeniem informujemy o terminach egzaminów. Od samego początku zależało nam na tym, by je przeprowadzić tak, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony w tej sprawie, a z drugiej strony, by przeprowadzić je maksymalnie bezpiecznie. Wierzę, że ten dodatkowy czas, który będą mieli uczniowie na przygotowanie się do egzaminów przełoży się na ich dobre wyniki. Ten wyjątkowy czas, w którym wszyscy jesteśmy dowiódł, że zdaliście egzamin z dojrzałości i wytrwałości. Już dziś życzę wszystkim powodzenia na egzaminach.

Kiedy egzaminy 8-klasisty? Od 16 do 18 czerwca 2020 roku

Egzamin 8-klasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych będzie odbywał się od 16 do 18 czerwca. Termin egzaminów dodatkowych został wyznaczony na 7-9 lipca.

Harmonogram egzaminu 8-klasisty 2020. Daty i godziny

Poszczególne egzaminy zostały zaplanowane następująco:

  • język polski – 16 czerwca 2020 roku (wtorek) – godz. 9:00
  • matematyka – 17 czerwca 2020 roku (środa) – godz. 9:00
  • język obcy nowożytny – 18 czerwca 2020 roku (czwartek) – godz. 9:00
Zobacz wideo Minister edukacji podał terminy egzaminów w szkołach

Egzamin 8-klasisty 2020 – wyniki

A kiedy uczniowie poznają wyniki egzaminów 8-klasisty? Wszystko stanie się jasne 31 lipca 2020 roku. Do szkół trafią wtedy zaświadczenia z komisji i wyniki egzaminów 8-klasisty 2020.

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: MEN podało terminy wyników egzaminów i rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Egzamin 8-klasisty – zmiany

Tegoroczny egzamin 8-klasisty jest jednym z ostatnich, który zostanie przeprowadzony w dotychczasowej formie. CKE (Centralna Komisja Edukacyjna) pracuje nad arkuszami i informatorami do przedmiotów, które będą obowiązywały na egzaminie od 2022 roku. Wtedy prawdopodobnie uczniowie będą zdawali także testy z biologii, chemii, geografii, historii oraz fizyki. Szczegóły mają zostać podane we wrześniu 2020 roku.

Więcej o: