Koniec roku szkolnego 2020 odliczanie. Ile dni zostało do wakacji?

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Ile dni do wakacji? Te pytania w ciągu ostatnich dni zadają sobie uczniowie. Już niedługo koniec roku szkolnego 2020 odliczanie czas zacząć.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego?

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego 2019/2020, uczniowie zaczęli odliczanie. Pomimo tego, że aktualnie edukacja dzieci i młodzieży nie odbywa się w szkołach, dzieci odliczają ile dni do wakacji zostało. Wiele osób zastanawia się, czy data rozpoczęcia wakacji nie ulegnie zmianie z powodu panującej pandemii koronawirusa. Od połowy marca szkoły zostały zamknięte, a uczniowie uczą się zdalnie w swoich domach. Nauka odbywa się za pomocą wideokonferencji i platform, które umożliwiają komunikowanie się i przekazywanie materiałów dydaktycznych. Bardzo prawdopodobne jest to, że nauka zdalna będzie trwała do końca roku szkolnego. Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Planowane zakończenie to data 26 czerwca 2020 roku.

Ile dni do wakacji?

Ile zostało dni do wakacji? Pomimo panującej pandemii koronawirusa nie jest przewidziane szybsze zakończenie roku szkolnego. Pierwszy dzień wakacji planowo odbędzie się 27 czerwca. Oceny końcowe wystawione będą prawdopodobnie również online. Koniec roku dla maturzystów miał miejsce 24 kwietnia 2020 roku. Całkowite zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych, zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i średnich odbędzie się w tym samym czasie, za siedem tygodni.

Rok szkolny 2020/21

Jak będzie wyglądał rok szkolny 2020/21? Tego dokładnie niestety nie wie jeszcze nikt. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski na jednej z konferencji powiedział, że bardzo możliwe jest, że uczniowie nie wrócą do szkół we wrześniu, a będzie kontynuowana nauka w trybie online. Cała sytuacja związana z rokiem szkolnym 2020/21 zależy od tego, jak będzie wyglądał stan zachorowań na COVID-19.

Zobacz wideo Minister edukacji podał terminy egzaminów w szkołach
Więcej o: