Szkoła dalej zamknięta. Zdalne nauczanie do 26 kwietnia

Uczniowie nie wrócą po Wielkanocy do szkół - będą kontynuować zdalne nauczanie. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że nauczanie na odległość przedłużono o kolejne dwa tygodnie.

Szkoła. Zdalne nauczanie do 26 kwietnia

Na konferencji prasowej, która odbyła się po zebraniu rządowego zespołu kryzysowego, ogłoszono regulacje, które mają obowiązywać w trakcie i po Wielkanocy. Poinformowano również o ustaleniach, które szczególnie interesują uczniów i ich rodziców - zdecydowano o przedłużeniu zamknięciu placówek oświatowych na kolejne dwa tygodnie. Zdalne nauczanie ma obowiązywać do 26 kwietnia. Premier zaznaczył także, że te obostrzenia mogą zostać wydłużone. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony na kolejne dwa tygodnie.

Szkoły zamknięte od marca

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej, która odbyła się 11 marca ogłosił, że od poniedziałku 16 marca wszystkie placówki oświatowe zostają zamknięte. 12 i 13 marca były dniami przejściowymi - w tym czasie placówki miały zapewnić dzieciom opiekę, jednak w tych dniach zawieszono zajęcia dydaktyczne. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze nie były prowadzone między 12-25 marca. Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej opublikowano informację dotyczącą pracy zdalnej w czasie zawieszenia zajęć. Nauczyciele są zachęcani do tego, aby wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Szkoły radziły sobie na różne sposoby, jedni uczniowie otrzymywali zadania za pośrednictwem dziennika elektronicznego, inni brali udział w wideokonferencjach (przeczytaj: Szkoły zamknięte, a co lekcjami? Teraz są prowadzone przez wideokonferencje).

Początkowy, dwutygodniowy, termin zamknięcia szkół został wydłużony, a zdalne nauczanie zostało uregulowane rozporządzeniem. Nauka na odległość miała mieć miejsce do 10 kwietnia. Teraz już wiemy, że po wiosennej przerwie świątecznej uczniowie do szkół nie wrócą.

Zobacz wideo Koronawirus. Jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?
Więcej o: