Platformy edukacyjne dla dzieci. Nauka online na każdym poziomie

Platformy edukacyjne dla dzieci cieszą się rosnącą popularnością. Przedstawiamy kilka portali, które uczą, bawią i pomagają zorganizować domowe lekcje.

Portale edukacyjne dla dzieci - język polski

Portale edukacyjne dla dzieci do nauki języka polskiego można podzielić na poszczególne działy, które zajmują się różną tematyką. W sieci znajdziemy strony poświęcone zarówno gramatyce, jak i lekturą. Platforma wolnelektury.pl to jedna z propozycji na liście: strony edukacyjne dla dzieci. Internetowa biblioteka, czynna non-stop, która udostępnia swoje zasoby bezpłatnie. Dostępnych jest ponad pięć tysięcy utworów, przede wszystkim są to lektury szkolne, zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Znajdziemy tutaj propozycje zarówno w formie tekstowej, jak i audiobooków - swoich głosów użyczają takie sławy jak: Andrzej Chyra, Danuta Stenka czy Jan Peszek.

Wolnelektury.pl to strona dla wszystkich tych, którzy kochają książki i lubią czytać lub stawiają swoje pierwsze kroki w bibliotece, w poszukiwaniu wartościowego źródła wiedzy z kategorii: język polski.

Strony edukacyjne dla dzieci - matematyka

Strony edukacyjne dla dzieci to nie tylko język polski, znajdziemy również portale z królową nauka w roli głównej. Platforma matzoo.pl, czyli matematyczne zoo to propozycja dla grupy wiekowej: od zerówki po ucznia ostatniej klasy podstawówki. Portal ten uczy przez zabawę, wykorzystując cały wachlarz zadań online dla dzieci i łamigłówek. Mechanizm jest łatwy - system losuje dla nas zadanie, a po jego rozwiązaniu, szybko uzyskujemy automatyczną, prawidłową odpowiedź.

Matematyczne zoo to propozycja zwłaszcza dla dzieci, które:

 • przygotowują się do sprawdzianu,
 • chcą samodzielnie nadrobić zaległości.

A także dla nauczycieli, do wykorzystania podczas szkolnych zajęć lub zdalnego nauczania.

Ćwiczenia online dla dzieci - język angielski

Ćwiczenia online dla dzieci z języków obcych przydają się podczas codziennej nauki. Twórcy portalu superkid.pl proponują łamigłówki, wypracowania oraz zadania. Dodatkowo dostosowane są one do poziomu języka, na którym aktualnie znajduje się uczeń. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla rodzin, w których jednocześnie wychowuje się kilkoro dzieci, od maluchów po uczniów szkoły podstawowej i wyżej.

Superkid.pl to propozycja zwłaszcza dla:

 • dzieci, które mają trudności z nauką języka;
 • dzieci wyjątkowo uzdolnionych, które zwyczajnie nudzą się w szkole i potrzebują dodatkowych zadań na wyższym poziomie;
 • rodzin wielodzietnych, w których dzieci potrzebują indywidualnych zajęć dostosowanych do wieku i umiejętności.

Portale edukacyjne dla dzieci - historia

E-historia to portal stworzony dla małych pasjonatów przez nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie. Jest to przejrzysty zbiór notatek na poziomie szkoły podstawowej oraz liceum.

E-historia to propozycja dla:

 • dzieci, które przygotowują się do egzaminu i szukają wartościowego źródła z podsumowaniem konkretnego okresu historycznego;
 • małych pasjonatów, którzy chcą wiedzieć więcej i zaskoczyć swoją wiedzą podczas lekcji;
 • dla nauczycieli, którzy potrzebują przejrzystych notatek, także do pracy zdalnej.
Zobacz wideo Przydatne aplikacje dla uczniów

Zadania online dla dzieci - chemia

Zadania online dla dzieci z chemii są bardzo przydatnym narzędziem dydaktycznym. Do dyspozycji uczniów są nie tylko platformy, ale także inne źródła online. Pan Belfer to dobra propozycja edukacyjna dla dzieci. Jest to kanał na YouTubie, prowadzony przez nauczyciela, według podstawy programowej. Prawdziwe kompendium wiedzy wzbogacone o liczne doświadczenia i zadania. To dobre miejsce w sieci zarówno dla miłośników tego przedmiotu, jak i uczniów, którzy mają problemy ze zrozumieniem chemii i potrzebują dodatkowego wsparcia.

Pan Belfer to propozycja dla:

 • uczniów, którzy chcą zrozumieć konkretne zagadnienie, na przykład przed sprawdzianem;
 • małych przyszłych chemików, których pasjonują doświadczenia;
 • rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom poprawić ocenę z tego przedmiotu, jednak sami nigdy nie przepadali za chemią i potrzebują skutecznego wsparcia.

Programy edukacyjne dla dzieci, czyli zdania offline

Programy edukacyjne dla dzieci, to także dobra propozycja dla tych uczniów, którzy lubią wiedzieć więcej lub muszą nadrobić zaległości. W ofercie wydawców mamy niemal wszystkie przedmioty szkolne. Możemy także wybrać odpowiednie poziomy, kategorie wiekowe czy poszczególne zagadnienia. Znajdziemy tutaj także pomoce naukowe, w pełni poświęcone ważnym egzaminom.  

Więcej o: