Walentynki 2020 w szkole. Oto nasze pomysły na organizację 14 lutego

Walentynki, czyli święto wszystkich zakochanych, zbliżają się wielkimi krokami. Czy jednak walnetynki w szkole mają sens? Tak! Warto jednak za wczasu się przygotować, by móc tego dnia poczuć naprawdę wyjątkową atmosferę. Nawet jeśli od czasu do czasu przerwie ją dzwonek.

Walentynki w szkole 2020

Miłość nie zna ograniczeń wiekowych, dlatego walentynki to ważne święto nie tylko dla osób dorosłych, lecz także dla tych, które nie mają jeszcze własnego dowodu osobistego. Jak zorganizować walentynki w szkole? Jeśli brak wam weny, mamy dla was kilka pomysłów. 

Walentynki 2020. Poczta walentynkowa

Poczta walentynkowa w wielu szkołach jest obowiązkowym punktem 14 lutego. Dodatkowo jest dość łatwa w organizacji. Odpowiedzialne za nią osoby powinny w centralnym punkcie szkoły ustawić specjalną skrzynkę pocztową. Można ją łatwo wykonać z dużego kartonu, ważne jednak, żeby ją odpowiednio ozdobić. Odcienie czerwieni, różu wydają się być najbardziej odpowiednie.

Do tak przygotowanego pudełka uczniowie mogą wrzucać swoje liściki miłosne. Skrzynkę organizatorzy mogą opróżniać co przerwę i - jeśli nauczyciele wyrażą na to zgodę - roznosić liściki w trakcie lekcji. Innym rozwiązaniem jest przekazywanie listów specjalnym listonoszom wydelegowanym przez każdą klasę. Więcej o poczcie walentynkowej przeczytasz tutaj: Poczta walentynkowa, czyli walentynki w szkole.

Walentynki 2020. Dyskoteka na Walentynki

Nic tak nie sprzyja uczuciom, jak dobra muzyka i taniec. Zostało jeszcze trochę czasu, by porozmawiać z nauczycielami o zorganizowaniu walentynkowej dyskoteki. Poza muzyką warto zadbać też o akcenty, które wyróżnią tę zabawę na tle innych. Mogą to być na przykład walentynkowe dekoracje. Jeśli każdy z uczniów przygotuje dzień wcześniej dziesięć kolorowych serduszek wielkości dłoni, z łatwością zamienicie sal e lekcyjną w salę balowa. Serduszka można przyczepić na cienkich sznureczkach lub żyłkach do sufitu (za pomocą taśmy klejącej lub masy klejącej), tak by powiewały nad głowami.

Inną opcją na wyróżnienie walentynkowej dyskoteki jest na przykład poczęstunek. Jedni uczniowie mogą przynieść napoje, inni przekąski. Wszystkie potrawy powinny mieć jednak jakiś walentynkowy akcent lub kolor. Można zrobić ciasteczka-serduszka, kupić różowe cukierki czy przygotować kompot truskawkowy.

Przygotowane potrawy warto wyeksponować na pięknie udekorowanym stole. Zobaczcie w naszym wideo, jak szybko wykonać walentynkowe ozdoby z serwetek:

Zobacz wideo

 Walentynki 2020. Dresscode na Walentynki

Walentynki zwykło się nazywać "świętem zakochanych", jednak chyba bardziej adekwatną nazwą byłoby jednak "święto miłości". W Walentynki możemy bowiem obdarować przecież nie tylko naszą sympatię, lecz także bliskiego przyjaciela lub wręcz członka rodziny. Jeśli nie macie jednak ochoty na szukanie prezentu czy pisanie kartek, a chcielibyście, by ten dzień był wyjątkowy oto sposób.

Można na przykład zachęcić uczniów, żeby na Walentynki każdy przyszedł do szkoły ubrany na czerwono albo różowo. Bardziej oporni mogą się pokusić jedynie na drobny akcent a nie kompletną stylizację od stóp do głów. Im więcej osób weźmie udział w zabawie, tym lepiej. 

Niebanalnym pomysłem mógłby być też konkurs na najlepsze lub na najciekawsze walentynkowe przebranie. Uczniowie oddawaliby głosy na najlepszy "look" do urny obok skrzynki na pocztę walentynkową. Zwyciężczyni lub zwycięzca mógłby na przykład nie być pytany następnego dnia, a więc w poniedziałek po walentynkach.

Jeśli zastanawiasz, co podarować na walentynki zajrzyj do naszych artykułów:

Prezent na walentynki dla niej

Prezent na walentynki dla niego

Więcej o: