Kalendarz roku szkolnego 2020. Kiedy są dni wolne od szkoły?

Kalendarz roku szkolnego 2020 to coś, co interesuje uczniów i ich rodziców. Drugi semestr za pasem, uczniowie z ostatnich województw wypoczywają na feriach. Ale to nie koniec dni wolnych od szkoły. Co warto zaznaczyć w kalendarzu?

Kalendarz roku szkolnego 2020 to dla uczniów (ale i ich rodziców) w pierwszej kolejności wystawienie ocen za pierwszy semestr. Idąc na zimową przerwę świąteczną uczniowie wiedzieli już, czy są zagrożeni z jakiegoś przedmiotu. W styczniu zostały wystawione oceny ze wszystkich przedmiotów. Przed uczniami drugi semestr, który zaczął się przyjemnie - od ferii zimowych. Ci, którzy wypoczywali w styczniu zapewne już o nich zapomnieli. Kolejny dłuższy odpoczynek od lekcji w kwietniu. Ale to nie koniec. Kiedy są dni wolne od szkoły?

Rok szkolny 2019/2020 to 188 dni nauki i co najmniej 177 dni wolnych od szkoły.

Zobacz wideo Jakie są najważniejsze daty w tym roku szkolnym?

Terminy egzaminów w roku szkolnym 2019/2020

Egzamin ósmoklasisty 2020 został zaplanowany na kwiecień:

  • 21 kwietnia - to egzamin z języka polskiego,
  • 22 kwietnia - z matematyki,
  • 23 kwietnia - z języka obcego nowożytnego.

Wyniki egzaminu uczniowie poznają 19 czerwca. Egzamin maturalny rozpocznie się w maju. Pierwszy egzamin - język polski, poziom podstawowy, odbędzie się 4 maja. Matury potrwają do 22 maja. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 3 lipca. Warto pamiętać, że w zespołach szkół (gdzie w jednym budynku jest szkoła podstawowa i liceum) w czasie matur uczniowie mogą mieć skrócone lekcje lub zajęcia mogą w ogóle się nie odbywać.

Kalendarz roku szkolnego 2020. Dni wolne od szkoły

Kiedy nie będzie zajęć lekcyjnych? Dłuższy odpoczynek uczniowie będą mieli podczas wiosennej przerwy świątecznej. Zaplanowano ją między 9 a 14 kwietnia 2020 roku. Oprócz tego uczniowie nie pójdą do szkoły w dni ustawowo wolne od pracy czy wtedy, kiedy zostaną zaplanowane tzw. dni dyrektorskie. Od dni wolnych swoich dzieci, rodzice uzależniają swoje plany urlopowe. Przeczytajcie, kiedy wziąć urlop, aby jak najlepiej go wykorzystać?

Rok szkolny 2019/2020 zakończy się 26 czerwca 2020. Wakacje (ferie letnie) potrwają od 27 czerwca do 31 sierpnia.

Więcej o: