Szkoła księcia George'a nauczy rozpalać ognisko i strugać drewno. Duża zmiana w edukacji

Szkoła, do której chodzi syn księżnej Kate i księcia Williama, wprowadza ciekawe zmiany. Jedna na pięć lekcji będzie się odbywała w plenerze. Dzieci nauczą się rozpalać ognisko i strugać w drewnie.

Szkoła i dzieci blisko natury

Szkoła, do której uczęszczają dzieci księcia Williama i księżnej Kate, sześcioletni George i czteroletnia Charlotte - Thomas's Battersea, przechodzi restrukturyzację. Jedna na pięć lekcji w planie zajęć ma odbywać się w plenerze. "Edukacja outdoorowa", bo tak nazywa się projekt zmian, ma nauczyć dzieci rzeczy, które są niemożliwe do pokazania w salach w szkole. 

Do ósmego roku życia George i inne dzieci nauczą się, jak rozpalać ognisko. Do dziewiątego roku życia mają nauczyć się strugać w drewnie. Szkoła współpracuje z organizacją "The Exploration Society", która ma pomagać w organizacji jak najciekawszych i rozwijających zajęć dla dzieci

Szef projektu "Edukacji Outdoorowej", Paul Wild powiedział, że naiwne ze strony szkoły byłoby nie dostrzeganie takich problemów, jak zaburzenia psychiczne u dzieci czy presja wywierana na dzieciach z ponadprzeciętnymi zdolnościami.

Księżna Kate promuje aktywność w plenerze

Rodzina królewska na pewno popiera nowe ustalenia w szkole. Księżna Kate współtworzyła plac zabaw o nazwie "Back to Nature" RHS Garden Wisley w Surrey, którego otwarcie odbyło się we wrześniu 2019 roku. Powstały wtedy zdjęcia całej rodziny bawiącej się w domkach na drzewach i na huśtawkach. Księżna Kate chciała przez ten projekt zachęcić rodziny do wspólnej zabawy w naturze, to ma wspomagać rozwój dzieci od młodego wieku. 

Szkoła ma cztery siedziby - w Londynie, gdzie chodzą dzieci książęcej pary, a także w Fulham, Kensington i Clapham. Program będzie wprowadzony we wszystkich placówkach od stycznia 2020 roku. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA