Podręcznik do religii przedstawia argumenty przeciwko teorii ewolucji. To, zdaniem autorów, m.in. druga zasada termodynamiki

W szkolnym podręczniku do religii poddano w wątpliwość prawdziwość teorii ewolucji. Autorzy przedstawili szereg argumentów przeciw.

Na facebookowym profilu "To tylko teoria" pokazano zdjęcie ze szkolnego podręcznika do religii pt. "Świadczę o Jezusie w świecie. Podręcznik dla 2 klasy szkoły ponadgimnazjalnej" pod redakcją ks. R.Strusa, ks. W. Galanta, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Gaudium. W rozdziale, który dotyczy ewolucji, znajdują się zgoła zaskakujące tezy. Autorzy publikacji dla uczniów poddają w wątpliwość zasadność ewolucji, przedstawiając argumenty "za" i "przeciw" niej.

Szkoła. Argumenty przeciw teorii ewolucji

Zdaniem autorów podręcznika do religii przeciw teorii ewolucji świadczą:

  • brak dowodów istnienia form pośrednich (np. między ptakami a ssakami),
  • niezmienność niektórych gatunków przez miliony lat,
  • druga zasada termodynamiki - (w przyrodzie typowy jest rozpad i dążenie do nieporządku, a nie ewolucja i rozwój),
  • fiasko laboratoryjne wywoływanych mutacji,
  • równoległe istnienie form niższych i wyższych.

Choć każdy z powyższych argumentów nauka dawno obaliła, autorzy podręcznika do religii postanowili i tak umieścić je na swoich kartach. Redaktorzy bloga "To tylko teoria" załączyli do postu cały artykuł, w którym tłumaczą, dlaczego tezy kreacjonistów nie są prawdziwe. 

Tymczasem nauka cały czas idzie do przodu. Ostatnie odkrycia zmieniły widzę o naszym mózgu. Zobacz w naszym wideo, dlaczego odkrycie polskich naukowców jest tak ważne:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.