Zakaz korzystania z telefonów komórkowych na terenie szkoły. Dyrektorka chce, aby rodzice rozmawiali z dziećmi

Dyrektorka szkoły podstawowej w Wielkiej Brytanii zakazała rodzicom używania telefonów komórkowych na terenie szkoły. W ten sposób chce zachęcić dorosłych do rozmawiania ze swoimi pociechami i okazywania im więcej zainteresowania.

Szkoła wprowadziła zakaz korzystania z telefonów komórkowych na terenie szkoły. To pomysł Wendy Cathie, dyrektorki szkoły podstawowej St Peter's CE w Leigh w Wielkiej Brytanii. Strefa wolna od urządzeń mobilnych ma zachęcić rodziców do słuchania swoich dzieci

Na facebookowym profilu szkoły pojawił się następujący wpis:

Ilu z was jest tak pochłoniętych rozmową z przyjacielem lub patrzeniem w telefon, że zapomina zapytać dziecko "jak minął dzień?", uśmiechnąć się ciepło czy przytulić? Szkoła ma nadzieję, że nowe zasady sprawią, że dzieci będą zdrowsze, szczęśliwsze i będą miały bogaty zasób słownictwa.
Poświęć chwilę na posłuchanie dziecka i rozmowę z nim. Siła rozmowy ma ogromny wpływ na rozwój języka naszych dzieci

- dyrektorka podkreśliła, że rozmowa jest bardzo ważna dla rozwoju intelektualnego dziecka. Powiedziała, że boli ją fakt, że dzieci nie mogą się doczekać, aż zobaczą swoich rodziców, a oni patrzą się w telefon.

Rozmowa jest ważna 

Każde dziecko chce czuć się ważne dla swoich rodziców, a rodzice chcą być ważni dla dziecka.mJak to osiągnąć? Po prostu trzeba być razem, zauważać potrzeby malucha, reagować na nie i być szczerym. Bo dzieci są doskonałymi obserwatorami i od razu wychwytują wszelki fałsz. Pisaliśmy o tym, jak słuchać i słyszeć słowa dziecka w artykule Słowa mają moc. Jak rozmawiać z dziećmi?.

Jak zapytać dziecko o to, jak było w szkole? Dowiesz się z filmu:

Zobacz wideo
Więcej o: