Rodzice od czwartej rano stali w kolejce, by zapisać dzieci na zajęcia dodatkowe. "To chyba nie tak powinno wyglądać"

Rodzice z warszawskiego Ursynowa stali od czwartej rano w kolejce. Wszystko po to, aby zapisać swoje dzieci na basen. Musieli stawić się tam osobiście, ponieważ w ośrodku nie ma rejestracji internetowej.
Zobacz wideo

Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji oferuje dzieciom zajęcia dodatkowe. Jednak nie ma możliwości rejestracji internetowej. Aby zapisać pociechy na basen, rodzice musieli przyjść na miejsce. Dlatego niektórzy stali w kolejce już od czwartej rano, podaje Polskie Radio RDC

Przyszedłem przed siódmą, ale wiem, że część rodziców stała w kolejce dużo wcześniej. Powinno się to odbywać przez internet, nie trzeba by się zrywać z pracy

- powiedział jeden z mężczyzn dla RDC. Inna kobieta zapytana, co sądzi na temat kolejki, którą tak wcześnie utworzyli rodzice, odpowiedziała:

Nie wyobrażam sobie stać w kolejce od czwartej rano, żeby móc zapisać dziecko na basen. To chyba nie tak powinno wyglądać.

Anita Nasierowska, dyrektorka Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, potwierdziła, że takie sytuacje się zdarzają. Każdy chce mieć zagwarantowane miejsce na zajęciach dla swojego dziecka, dlatego szczególnie w pierwszych dniach sprzedaży tworzą się kolejki już od rana. 

 Później co miesiąc wystarczy, że rodzice przedłużą rezerwacje swoich miejsc, np. odbierając dziecko z basenu

- tłumaczy. Dyrektorka dodaje, że ośrodek stara się wprowadzić internetową sprzedaż. W tym momencie strona internetowa jest w trakcie zmiany. Jeśli będzie już gotowa, to ośrodek będzie mógł podjąć dalsze działania.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci są kosztowne

Żyjemy w czasach, w których zajęcia dodatkowe dla dzieci są czymś powszechnym. Rodzice chętnie zapisują na nie swoje pociechy. Ale od dorosłych także wymaga to poświęceń. Muszą poruszać się między domem, pracą, szkołą i dodatkowymi zajęciami dzieci. O tym, jak rodzice sobie radzą, pisaliśmy w artykule: "Dom, praca, szkoła, zajęcia dodatkowe dzieci - jak rodzice to ogarniają? Sprytnie lub wcale".

Poza tym, zajęcia dodatkowe to spory wydatek. Co czwarta rodzina płaci za nie od 201 do 300 złotych miesięcznie. Niektórzy wydają jednak nawet 1500 złotych. Informowaliśmy o tym w artykule: "Rodzice wydają nawet 1500 zł miesięcznie na zajęcia dodatkowe dzieci". Lekcja pływania dla małych dzieci w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji, według cennika umieszczonego na stronie internetowej, kosztuje ok. 23-26 zł. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.