Filmik pokazuje, co dzieje się podczas przerw między lekcjami. "A co z ewakuacją? Strach pomyśleć!"

Uczniowie pokazują, jakie są efekty zlikwidowania gimnazjum i wydłużenia nauki w szkole podstawowej. Najpierw opublikowali plany lekcji, które wywołały dyskusję w internecie, a teraz pokazali, jak wygląda przerwa na korytarzach w szkole. Przez podwójny rocznik, który trafił do szkół średnich, w placówkach są tłumy.
Zobacz wideo

Tłumy uczniów na korytarzach szkolnych

W artykule "Oburzeni uczniowie dzielą się swoimi planami lekcji w mediach społecznościowych. Politycy komentują" pisaliśmy o tym, jak wyglądają rozkłady zajęć w szkołach po wprowadzeniu reformy. Uczniowie skarżyli się w mediach społecznościowych, że mają lekcje do wieczora. Internauci uznali, że przyczyną problemu jest likwidacja gimnazjów i wydłużenie zajęć w podstawówce. Przez reformę w tym roku do szkół średnich poszedł podwójny rocznik. Przez to pojawił się kolejny problem - tłumy na szkolnych korytarzach. W sieci udostępniono film, który jest tego dowodem. 

"Dwa roczniki? A co to za problem" - ironizują internauci

Podczas przerwy w V Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku nagrano filmik. Widać na nim zatłoczone schody i korytarz. Uczniowie nie mogą swobodnie się poruszać. Trudno jest w takich warunkach pójść do toalety, zjeść coś i zdążyć na kolejną lekcję.

13 października przy urnie wyborczej podziękujcie wszystkim paniom Zalewskim, panom Piontkowskim i innym z ich partii za te "luksusy". A o starcie na studia trzech roczników nie zapomnijcie!

- skomentował jeden z internautów. 

Uczniowie mają problem też w innych szkołach

Tłumy są nie tylko w liceum w Słupsku. Na Facebooku opublikowano post ze zdjęciami korytarzy szkolnych w czasie przerw w innych szkołach. Uczniowie ledwo mieszczą się w budynku.

Wiecie co jest najgorsze? Że te tłumy nie będą mniejsze! Te dwa roczniki będą szły razem aż do końca studiów! To nie jest tymczasowa sprawa! To bardzo duże utrudnienia na lata
A co z toaleta? Przez cały dzień można się nie dostać ?!
A co z ewentualną ewakuacją? Aż strach pomyśleć!

- zastanawiają się internauci. Współczują w komentarzach uczniom i nauczycielom, którzy muszą przebywać w takich warunkach. 

Dobrze mi syn powiedział: "mamo, na schodach się zrobił korek"

- potwierdzają rodzice niezadowolonych licealistów. Większość komentujących twierdzi, że widok tłumu uczniów w budynku szkolnym jest przerażający.

Więcej o: