Prezent dla nauczyciela na koniec roku szkolnego 2017/2018: co kupić na pożegnanie
Prezent dla nauczyciela na koniec roku szkolnego 2017/2018: kto kupuje
Najczęściej na zakończenie roku szkolnego prezenty są zbiorcze, finansowane ze środków rady rodziców lub samorządu uczniowskiego. Pieniądze na prezenty dla nauczycieli mogą być też zbierane przez uczniów danej klasy - najczęściej dzieje się tak w przypadku prezenty dla wychowawcy.
Prezenty na które decydujemy się najczęściej
Gdy chcemy kupić nauczycielowi coś samemu, zazwyczaj wybieramy kwiaty (dawniej wybieraliśmy głównie cięte, dziś wręczamy także kwiaty doniczkowe) lub bombonierki. W ostatnim czasie popularne stały się personalizowane bombonierki, w których wybieramy konkretne pralinki, które tworzą jakiś napis itp. Prezenty składkowe to także kwiaty lub bombonierki, oprócz nich kupujemy np.:
- karty podarunkowe
- kosze upominkowe (możemy kupić gotowe lub zawartość skompletować samemu)
- personalizowane akcesoria - materiałowe torby, poduszki, notesy
- plakaty, np. ze słowami, których nauczyciel używa najczęściej, z jego charakterystycznymi powiedzonkami
- kalendarze książkowe
Warto dopasować prezent do osoby, jeśli nie nosi biżuterii, nie wręczajmy karty podarunkowej do jubilera, może lepiej sprawdzi się bon do sklepu wnętrzarskiego lub drogerii? Jeśli wiemy, czym nauczyciel pasjonuje się "po godzinach" prezent może dotyczyć właśnie tego. Może będzie to album o ulubionym regionie, specjalistyczny scyzoryk lub nowoczesne formy do pieczenia?
Prezent dla nauczyciela DIY
Według wielu nauczycieli takie prezenty są najfajniejsze. O niektórych warto jednak pomyśleć wcześniej, już na początku roku. O jakich? Na przykład o pamiątkowym albumie - okazji do robienia zdjęć na pewno nie zabraknie, warto jednak robić je regularnie. Jeśli o takim prezencie pomyślimy dopiero pod koniec roku szkolnego, także nic straconego. Ktoś na pewno zdjęcia robił, na pewno wybierzecie takie, które będą pasowały. Album nie musi być po prostu zbiorem zdjęć, mogą pojawić się tam też różnego rodzaju anegdotki, pamiątkowe wpisy, scrapbookingowe ozdobniki. Jeśli nie mamy czasu na wklejanie i ozdabianie, możemy nauczycielowi podarować pudełko wspomnień - włożyć do niego możemy to, co wklelibyśmy i wpisaliśmy do albumu, jednak pracy z ozdabianiem będzie zdecydowanie mniej, musimy zadbać jedynie o wygląd szkatułki. Pudełka po butach są dobre na przechowywanie pamiątek w domowym zaciszu, na prezent wybierzmy raczej drewniany pojemnik.
Co jeszcze? Niebanalnym prezentem jest przygotowanie własnych opakowań na cukierki. Na kwadratowych karteczkach piszemy np. słowa podziękowania (każdy uczeń od siebie) lub najciekawsze anegdotki czy ulubione powiedzonka nauczyciela. Przygotowanymi przez nas papierkami owijamy po prostu cukierki kupione w sklepie, będą miały dwa opakowania - to oryginalne i to nasze.
Nauczycielowi możemy przygotować też plakat, np. będący kolażem z różnych powiedzonek, charakterystycznych dla tego nauczyciela. Możecie wypisać je komputerowo albo wydzierając potrzebne słowa ze starych gazet.
Spersonalizować możemy właściwie wszystko, może to być pióro z grawerem, kubek z zabawnym napisem lub etui na klucze z inicjałami.
Prezent dla nauczyciela na pożegnanie
Gdy kończymy szkołę zazwyczaj decydujemy się na bardziej okazały prezent. Zbieramy więcej, aby kupić coś o większej wartości. Czy to jednak dobra decyzja? Niekoniecznie. Nauczycieli często krępują takie prezenty, sprawiają, że czują się zobowiązani. Najlepiej po prostu podziękować - niezależnie, czy żegnamy się tylko na wakacje, czy na dłużej.
Czego lepiej nie kupować?
Wiadomo, wszystko zależy od człowieka, ale naprawdę lepiej nie decydować się na kosztowne prezenty. O wiele większe znaczenie ma miłe słowo i docenienie codziennej pracy, niż wydanie pieniędzy raz do roku. Jeśli chcemy coś podarować, niech to będzie coś symbolicznego, od uczniów. Taki prezent będzie kojarzył się z klasą, nie będzie po prostu odhaczonym zadaniem do wykonania na koniec roku szkolnego. Czego lepiej nie kupować? Np.:
- wycieczek
- voucherów do spa, na zabiegi kosmetyczne
- sprzętów elektronicznych i AGD
- biżuterii
- perfum
Warto też porozmawiać z przedstawicielami innych klas, aby prezenty utrzymane były mniej więcej na tym samym poziomie.
Prezent dla nauczyciela przedszkola
To, co wybieramy dla pań na koniec żłobka czy przedszkola nie różni się bardzo od rzeczy kupowanych na zakończenie roku w szkole. Prezenty dla całego personelu najczęściej finansowane są ze środków rady rodziców. Na dodatkowe prezenty dla wychowawców organizowane są zbiórki w grupach albo kupowane są one indywidualnie.
Dla personelu najczęściej kupowane są kosze podarunkowe, kwiaty lub bombonierki. Wychowawcom wręczane są karty podarunkowe, np. do sklepów jubilerskich.
To także może cię zainteresować:
- 12 tygodni urlopu, dobre zarobki, prestiż społeczny. Tak wygląda życie nauczycieli w niektórych krajach
- Za tymi typami rodziców nauczyciele na pewno nie będą tęsknić [Z PRZYMRUŻENIEM OKA]
- Nauczycielka z 30-letnim stażem: Role się odwróciły. Teraz to nauczyciel ma spuszczoną głowę, a rodzic na niego krzyczy
-
Bezwarunkowy dochód podstawowy. Od kiedy? Równo 1200 zł dla każdego, 600 zł dla dzieci
-
Szkoły zamknięte do końca roku 2021? Przemysław Czarnek: Prędzej czy później ten powrót nastąpi
-
Matki w czasach pandemii. Samotne, zapracowane i totalnie za wszystko odpowiedzialne
-
Ulga na dziecko 2021. Nawet 4 tys. złotych dla rodziców, którzy spełnią określone warunki
-
Konferencja ministra zdrowia dzisiaj? Nowe obostrzenia będą prawdopodobnie dotyczyć poszczególnych województw
- Przerwa świąteczna - Wielkanoc 2021. Uczniowie mogą nastawić się na dłuższy odpoczynek
- Felieton: co to jest i jak go napisać?
- Ekwiwalent za urlop 2021. Pieniądze za niewykorzystane wolne nie przysługują wszystkim
- Powrót do szkół w Anglii w ostrzejszym reżimie sanitarnym niż w Polsce. "Regularne testowanie, maski i lepsza wentylacja"
- Ulga rehabilitacyjna 2021. Z jej tytułu można odpisać sporo pieniędzy