Zakończenie roku szkolnego 2017/2018: kiedy jest dokładnie?

Kiedy rozpoczynają się wakacje? Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - data końca szkoły to coś, co uczniowie zaznaczają w kalendarzu na czerwono.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018: data

Kiedy koniec roku szkolnego 2017/2018? W piątek, 22 czerwca. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w najbliższy piątek po 20 czerwca.

Wakacje trwają zatem od 23 czerwca do 31 sierpnia.

Zakończenie roku szkolnego maturzystów

Maturzyści ostatni dzień szkoły mieli 27 kwietnia, wakacje na dobre rozpoczną dopiero, gdy poznają wyniki matur. Wyniki części ustnej są znane od razu, o tym, jak poradzili sobie z częścią pisemną maturzyści dowiedzą się 3 lipca

Zakończenie roku szkolnego gimnazjum 2018

Uczniowie trzeciej klasy gimnazjum w dniu zakończenia otrzymają zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu. Wakacje zaczynają podobnie, jak inni uczniowie.

W co się ubrać na zakończenie roku szkolnego?

Chociaż niektórzy na rozdanie świadectw wybierają dżinsy, oficjalne zasady dotyczące ubioru nie zmieniają się od lat. Ma być "na galowo", czyli białe bluzki i ciemne spodnie/spódnice. Zamiast koszuli często uczniowie decydują się na białe polówki, a zamiast spódnic wybierane są sukienki - takie odstępstwa są dopuszczalne. Krótkie spodenki i T-shirty z napisami lepiej odłożyć na inną okazję.

Oczywiście, jeśli w szkole obowiązują mundurki (lub ich elementy, takie jak krawaty czy kamizelki) to je zakładamy na zakończenie roku szkolnego.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018: prezenty dla nauczycieli

Jeśli kupujemy prezenty od siebie najczęściej decydujemy się na kwiaty lub słodkości. Prezenty dla nauczycieli najczęściej kupowane są jednak wspólnie - wtedy można kupić coś większego. Co wybieramy?

  • bony podarunkowe - większość sklepów ma w swojej ofercie karty podarunkowe, na różne kwoty. Możemy wybrać kartę do jubilera, perfumerii, księgarni - zależy od naszych ustaleń i tego, po ile będziemy się składać
  • pamiątkowe albumy lub fotoksiążki
  • eleganckie pióro lub długopis z grawerem
  • kalendarz książkowy
  • kosz podarunkowy (np. z kawą lub herbatą, różnymi słodyczami)
  • coś zgodnego z zainteresowaniami nauczyciela lub z przedmiotem, którego uczy (np. przewodnik pełen ładnych zdjęć, książka z historycznym tłem, zaparzacz do kawy)
  • personalizowane gadżety, np. kubki, materiałowe torby na zakupy, podkładki pod kubek

Co robić w ostatnim tygodniu roku szkolnego?

Gdy oceny są już wystawione, w szkole nie ma już typowych zajęć. Ostatnie dni przed wakacjami najczęściej obfitują w różnego rodzaju wyjścia - do kina, teatru czy też po prostu na zajęcia w terenie (w ten sposób można np. utrwalać poznane podczas lekcji słówka w obcym języku). W szkołach organizowane są różnego rodzaju pogadanki, wyświetlane są różnego rodzaju filmy, niekoniecznie typowo szkolne. Koniec roku szkolnego łączy się z pierwszym dniem lata - kalendarzowe rozpocznie się 22 czerwca, a astronomiczne dzień wcześniej. To także dobry motyw - w ostatnich dniach szkoły można zorganizować np. inscenizacje z okazji Nocy Świętojańskiej, omówienie dawnych zwyczajów, czy zorganizować "letni dzień" - pełen przygotowanych przez uczniów przekąsek, z letnimi ubraniami i muzyką. W ten sposób wprowadzimy klimat wakacji.

To także może cię zainteresować:

Dzieci o dyskietce: To prababcia pendrive'a?

Więcej o: