"Dobry start", czyli wyprawka 300 plus - premier podpisał rozporządzenie

1 czerwca 2018 premier podpisał rozporządzenie dotyczące programu "Dobry start". Uczniowie w Polsce otrzymają 300 zł dofinansowania do wyprawki szkolnej. Wyprawka 300+ będzie wypłacana bez względu na dochody w rodzinie.

300+. "Dobry start", czyli dofinansowanie wyprawki

Jeszcze w roku szkolnym 2018/2019 ma rozpocząć się wypłacanie funduszy w ramach programu "Dobry start". Zakłada on, że 300 zł dofinansowania wyprawki otrzymają raz w roku uczące się dzieci, bez względu na dochody w rodzinie.

Dla kogo 300 zł wyprawki

Dofinansowanie ma przysługiwać od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż do ukończenia przez ucznia 20. roku życia. Jeśli ma on orzeczenie o niepełnosprawności, 300 zł wyprawki otrzyma do ukończenia 24. roku życia.

  • Świadczenie będzie przyznawane raz w roku
  • "Dobry start" nie obowiązuje kryterium dochodowe, dofinansowanie wyprawki uczniowie otrzymają bez względu na dochody w rodzinie
  • Nie będzie mieć znaczenia także liczba dzieci w rodzinie

Kiedy wystartuje program "Dobry start"?

Pierwsze świadczenia w ramach programu "Dobry start" zostaną wypłacone już niedługo - aby 300 zł dofinansowania wyprawki wykorzystano na zakupy rzeczy niezbędnych w roku szkolnym 2018/2018. Wnioski o wypłatę 300 plus będzie można składać już niebawem

  • od 1 lipca w formie elektronicznej
  • od 1 sierpnia w formie papierowej

Wyprawka 300+: Mateusz Morawiecki w Białymstoku

O podpisaniu rozporządzenia do programu "Dobry start" premier Mateusz Morawiecki poinformował 1 czerwca, podczas wizyty w Białymstoku. Pierwszy raz o programie usłyszeliśmy w połowie kwietnia.

To także może cię zainteresować:

Urlopy dla rodziców - co oferuje państwo?

Więcej o:
Copyright © Agora SA