Plan lekcji - do pobrania i wydruku

Plan lekcji, powieszony w widocznym miejscu to coś niezwykle pomocnego. Sprawdzimy, jakie zajęcia mamy kolejnego dnia, do czego powinniśmy się przygotować, co spakować. Mamy dla was plan lekcji do pobrania i wydruku - na pewno znajdziecie wzór dla siebie.

Plan lekcji to nieodłączna część szkolnej wyprawki. Informacje o tym, jakie lekcje będziemy mieć danego dnia możemy spisać i na kartce wyrwanej z zeszytu - ważne, aby mieć je zawsze pod ręką.

Możliwość artystycznego wyżycia się

Jak sprawić, aby plan lekcji był naprawdę "twój"? Zrób go po swojemu. Możesz go wykleić, ozdobić rysunkami, podobiznami ulubionego aktora itp. A co powiesz na wykorzystanie samoprzylepnych karteczek? Narysuj ramę, a nazwy przedmiotów napisz na prostokątnych karteczkach - gdy w planie lekcji coś się zmieni, nie będziesz musiał niczego kreślić, po prostu wymienisz kartkę.

Plan lekcji na dłużej

Jeśli lubisz wszystko spisywać i zawsze na widoku, możesz wykorzystać tablicę (np. korkową, suchościeralną), do której przykleisz (lub narysujesz na niej) plan lekcji i inne ważne informacje - sprawdzianach, dniach wolnych o szkoły, urodzinach znajomych itp.

Inna możliwość? Pomaluj fragment ściany nad biurkiem (lub w innym widocznym miejscu) farbą tablicową. Bez problemu stworzysz własny "słup ogłoszeniowy". Jako podkładu użyj farby magnetycznej, a będziesz mógł także przyczepiać do ściany karteczki z ważnymi informacjami.

Możesz też wykorzystać markery suchościeralne i zapisywać informacje np. na szkle. Kawałek szkła możesz oprawić w pasującą do pokoju i ramę, spisać tam plan lekcji i inne rzeczy, o których trzeba pamiętać podczas roku szkolnego.

Plan lekcji do pobrania i wydruku

Przygotowaliśmy dla was kilka wersji planów lekcji - możecie pobrać je i wydrukować, są w formacie A4. Nie stracą, jeśli pozbawicie je kolorów, możecie wydrukować je w kolorze lub w wersji czarno-białej (możecie je sami pokolorować). Na jakim papierze? Może to być papier do drukarek, jakiego używacie na co dzień, plan lekcji możecie też wydrukować na grubszym papierze (np. o gramaturze ok. 200 g) - najlepiej w profesjonalnym punkcie druku (nie wszystkie domowe drukarki pozwalają na używanie grubszych kartek).

Plany lekcji są w formacie PDF, zachęcamy do pobierania i drukowania.

Ustalamy plan działania

Lekcje to jedno, drugie - zajęcia dodatkowe. Je warto rozplanować tak, aby nie odbywały się codziennie, a uczeń miał czas między szkołą a np. angielskim. Nie zawsze idealny rozkład jest możliwy, postarajmy się na tyle, na ile jest to możliwe.

Kolejna sprawa to nauczenie dziecka regularności - dobrze jest np. odrabiać prace domowe od razu, nawet jeśli tego przedmiotu nie będzie kolejnego dnia.

Najtrudniejsze będą pierwsze dni września, gdy już się wszyscy rozkręcicie - po prostu będziecie odhaczać kolejne punkty dnia.

Dobrze, aby plan lekcji był nie tylko w pokoju dziecka. Przyczepcie go także np. na lodówce. Dzięki temu wszyscy będziecie wiedzieć, co dzieje się danego dnia.

To także może cię zainteresować:

Dzieci o dyskietce: To prababcia pendrive'a?

Więcej o: