Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 - kiedy zaczynają się wakacje?

Dopiero co był wrzesień i początek szkoły, a już wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 - kiedy jest dokładnie?

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 - kiedy ostatni dzień szkoły? To pytanie uczniowie zadają sobie już na początku września, a datę końca szkoły oznaczają w kalendarzu na czerwono. Jak jest w tym roku? Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 wypada 23 czerwca 2017, to właśnie wtedy (po odebraniu świadectw) zaczynają się wakacje.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017: jak się ubrać?

Zakończenie roku szkolnego to uroczysty moment, do szkoły tego dnia ubieramy się na galowo. W zależności od tego, jakie zasady panują w danej placówce, zakładamy mundurek, szkolny krawat albo standardowo: białą bluzkę, a do niej granatowy bądź ciemny dół (spodnie lub spódnicę). Nie wszyscy tego dnia chcą chodzić w odświętnych kreacjach, ale nawet jeśli decydujemy się na luźniejsze ubranie, niech to będą raczej granatowe chinosy i koszulka polo lub ciemna sukienka, a nie wytarte dżinsy i biały t-shirt.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego

Przyjęło się, że odbierając świadectwo, wręczamy nauczycielowi podarunek. I znów - forma zależy od szkoły i zasad, jakie w niej panują. W niektórych miejscach za prezenty odpowiada Rada Rodziców lub Samorząd Uczniowski i to oni kupują rzeczy dla wszystkich, od wszystkich. Gdzie indziej zbiórki prowadzone są w poszczególnych klasach, a w innych miejscach - uczniowie prezenty wręczają indywidualnie. Niezależnie od tego, jak to wygląda od strony organizacyjnej, prezenty nie powinny być przesadzone. Biżuteria za 1000 zł, bon do spa, wycieczka? Lepiej postawić na dobrą książkę lub kwiatka w doniczce.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w czerwcu, a co wcześniej?

Ze szkołą uczniowie pożegnają się pod koniec czerwca, ale już od początku tego miesiąca czuć klimat wakacji - oceny wystawione, lekcje są zazwyczaj luźniejsze niż zazwyczaj. Ostatnie chwile roku szkolnego to czas wycieczek, zajęć na świeżym powietrzu. Czerwiec to także:

W kalendarzu warto także zaznaczyć 21 czerwca - tego dnia rozpocznie się kalendarzowe lato.

Obejrzyj wideo: Polski uczeń w czołówce europejskiej, ale jego nauczyciel już nie

To także może cie zainteresować:

Za tymi typami rodziców nauczyciele na pewno nie będą tęsknić [Z PRZYMRUŻENIEM OKA]

Zdradzamy sekrety udanych rodzinnych wakacji

Gniazdownicy, lanserzy, rzepy. Typy rodzin, które zawsze spotkasz na wakacjach

Więcej o: