Dzień Wagarowicza 2018: kiedy wypada i co robić 21 marca?

Dzień Wagarowicza to jedno z ulubionych świąt uczniów. Dziś coraz częściej obchodzi się je... w szkole. W jaki dzień tygodnia wypada Dzień Wagarowicza 2018?

Dzień Wagarowicza 2018 obchodzimy - jak co roku - 21 marca, czyli wtedy, kiedy rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. W tym roku to święto wypada w środę.

Wagary - jedyny sposób na ten dzień?

Dzień Wagarowicza kojarzy się z... wagarami. Jednak czy tzw. zerwanie się z lekcji to najlepszy pomysł na ten dzień? Na pewno nie. Siedzenie w ławkach przez 8 godzin lekcyjnych także nie wydaje się być dobrym pomysłem. Całe szczęście w wielu szkołach ten dzień wygląda inaczej, a normalne lekcje odbywają się w niewielu placówkach.

Dzień Wagarowicza 2018: co robić 21 marca?

Co można robić w Dzień Wagarowicza? Możliwości jest mnóstwo. Najczęściej tego dnia uczniowie wychodzą do kina lub teatru. Bardzo często organizowane są też różnego rodzaju lekcje poza szkołą. Lekcje w Dzień Wagarowicza?! Jeśli wybierzecie się klasą np. na lotnisko, dworzec albo nawet do pobliskiego parku i tam będziecie uczyć się słówek, które dotyczą danego miejsca, nawet nie zwrócicie uwagi na to, że to lekcja. W takich warunkach nauka to sama przyjemność. Możecie także pozbierać eksponaty do szkolnego kącika przyrody albo do sali od geografii. W końcu to pierwszy dzień wiosny, niech w salach pojawią się odpowiednie dekoracje.

Czy gołe kostki zimą szkodzą zdrowiu? [NaZdrowie]

Dzień Wagarowicza w szkole

W niektórych miejscach 21 marca uczniowie nie opuszczają murów szkoły. Nie oznacza to jednak, że tego dnia siedzą w ławkach na normalnych lekcjach. Często klasy mają łączone zajęcia, a na nich np. wspólnie robią doświadczenia, odgrywają scenki. W wielu miejscach w Dzień Wagarowicza odbywają się tematyczne imprezy, uczniowie przebierają się, każda klasa ma swój kolor albo motyw przewodni. Jedni dbają o muzykę, drudzy o jedzenie - a później wszystko łączy się w całość. A co, jeśli jednak muszą się odbyć standardowe lekcje? Poproście nauczyciela, aby tego dnia nie było niezapowiedzianych kartkówek, aby nie odpytywał i nie wzywał do tablicy na ocenę. W ten wyjątkowy dzień w roku nie powinno być problemów z tym, aby przystał na wasz pomysł.

Dzień Wagarowicza a pierwszy dzień kalendarzowej wiosny

Pamiętajcie, że 21 marca to nie tylko Dzień Wagarowicza, ale i pierwszy dzień wiosny. Warto poszukać pierwszych oznak nowej pory roku, nawet jeśli miałoby się to odbywać na szkolnym boisku. A może wspólnie przygotujecie marzannę, a później ją utopicie (można to zrobić nawet w dużej misce) i w ten sposób symbolicznie pożegnacie zimę?

Dzień Wagarowicza to nie tylko wagary, pamiętajcie, że z tej okazji obecność nie jest z góry usprawiedliwiona, częściej jest tak, że potrzebne jest wiarygodne usprawiedliwienie faktu, że tego dnia nie było cię na lekcji. Lepiej wziąć udział w nietypowych zajęciach. A jeśli nauczyciele nic nie planują, może warto podsunąć im kilka propozycji? Na pewno nie zaszkodzi spróbować.

To także może cię zainteresować:

Więcej o:
Copyright © Agora SA