Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022? Po wakacjach uczniów czekają duże zmiany w planach lekcji

"Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022?" - to istotne pytanie dla uczniów, którzy nie mogą doczekać się letniego wolnego. Pozostało niewiele czasu na poprawę ocen, bo przed wakacjami czeka ich jeszcze jedna okazja do odpoczynku.

Rok szkolny 2021/2022 przyniósł uczniom wiele wyzwań. Od września usiłowali możliwie szybko nadrobić zaległości powstałe w wyniku nauki zdalnej, co nie było łatwe w obliczu flagi kwarantann, bo co chwila dane klasy lub całe szkoły były kierowane na izolację. Ostatecznie wszyscy wrócili jednak do placówek po feriach zimowych. Maturzyści egzaminy obowiązkowe mają już za sobą, a wakacje rozpoczęli 29 kwietnia. Pozostałym uczniom pozostało niewiele czasu na poprawę ocen.

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022?

Więcej artykułów dotyczących edukacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Koniec roku szkolnego zaplanowano na piątek 24 czerwca, co oznacza, że licząc od poniedziałku 9 maja uczniom zostało zaledwie 6 tygodni nauki. Przed wakacjami czeka ich jeszcze jedna okazja do odpoczynku. Chodzi o Boże Ciało, które wypada w czwartek 16 czerwca. Wakacje potrwają do czwartku 1 września, a w roku szkolnym 2022/2023 uczniowie będą musieli nastawić się na duże zmiany.

Wszystko za sprawą trzech nowych przedmiotów szkolnych. Przemysław Czarnek uznał, że w nauczaniu przedsiębiorczości konieczne jest położenie większego nacisku na rozwijanie praktycznych umiejętności i kompetencji. Dlatego do szkół wejdzie biznes i zarządzanie.

Jesteśmy po konsultacjach z ponad setką organizacji pozarządowych. To konsultacje nowego przedmiotu, który będzie szedł w kierunku bardziej praktycznego nauczania przedsiębiorczości – biznes i zarządzanie

- powiedział szef MEiN na gali finałowej 20. jubileuszowej edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej.

Ponadto minister edukacji i nauki zamierza zastąpić WOS innym przedmiotem, który ma kłaść nacisk na naukę historii współczesnej. Chodzi o historię i teraźniejszość. Przedmiot budzi jednak duże kontrowersje ze względu na fakt, że nad jego podstawą programową czuwają osoby wywodzące się ze środowisk kościelnych, absolwenci katolickich uczelni i publicyści katolickich czasopism. 

Do szkół wróci również przysposobienie obronne, a oprócz nauki udzielania pierwszej pomocy, uczniowie będą uczyć się strzelać i zapoznają z bronią.

 
 
  • 0

    dni

  • 0

    godzin

  • 0

    minut

  • 0

    sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.