Chłopczyk stanął w obronie siostry i doznał poważnych obrażeń. Lekarze zaoferowali mu darmową pomoc

Sześcioletni Bridger Walker obronił młodszą siostrę przed agresywnym psem, w wyniku czego doznał poważnych obrażeń twarzy. Po pięciu miesiącach od wypadku zmienił się nie do poznania.

W lipcu 2020 roku historia bohaterskiego sześciolatka z Wyoming w USA obiegła cały świat. Chłopczyk osłonił czteroletnią siostrzyczkę własnym ciałem, po tym jak na dziewczynkę rzucił się agresywny pies.

Sześciolatek uratował młodszą siostrę

Jak podaje "Fakt" do zdarzenia doszło w mieście Cheyenne. Dwójka dzieci bawiła się na podwórku, przed domem przyjaciela, gdy niespodziewanie na ich drodze pojawiły się dwa psy. Jak później opisywał chłopczyk, jeden z nich był "miły", natomiast drugi "wredny". Nagle agresywne zwierzę rzuciło się w stronę czterolatki. Widząc to Bridger natychmiast skoczył przed siostrę, krzycząc, by uciekała. Chwilę później pies ugryzł chłopca w policzek i odskoczył.

LamontOgromny pies ma wyjątkową relację z dziećmi. Nagrania podbijają internet

Rodzice byli pod wrażeniem postawy syna, chociaż wiedzieli, że Bridger był bardzo troskliwym, starszym bratem. Od narodzin dziewczynki w 2016 roku pilnował jej, praktycznie nie odstępując siostry na krok. Należy zaznaczyć, że sześciolatek jest bardzo wysportowany, gdyż od najmłodszych lat wraz z ojcem i bratem trenuje sztuki walki, w tym brazylijskie ju-jitsu.

Gdy historią Bridgera zainteresowały się media, rodzice apelowali do internautów, aby nie oceniali pochopnie właściciela psa. Zaznaczyli, że po ataku zabezpieczył zwierzę i udzielił pierwszej pomocy ich dziecku, czekając na przyjazd karetki.

W szpitalu sześciolatkowi nałożono aż 90 szwów, a gdy rana się zabliźniła dwóch znanych dermatologów specjalizujących się w laseroterapii - dr Dhaval Bhanusali i dr Cory B. Maughan podjęło się darmowego leczenia Bridgera. Chociaż chłopiec mówił, że jest dumny ze swoich blizn, gdyż przypominają mu, jak bardzo kocha siostrę, efekty pracy lekarzy są spektakularne. Sprawili, że blizny nie zniknęły całkowicie, ale stały się o wiele mniej widoczne. Amerykanin ma za sobą kilka serii laseroterapii, która ma zakończyć się w 2021 roku.

Mama na wózku: Chciałabym, żeby widok 'wózkersa' nie był czymś dziwMama na wózku: Chciałabym, żeby widok "wózkersa" nie był czymś dziwnym dla mojej córki

Zobacz wideo Co jeśli zarazimy się między podaniem pierwszej i drugiej dawki szczepionki?
Więcej o: