8-latka poszła z mamą kupić sobie koszulki. Oburzyły ją tak, że zareagował rzecznik Tesco [WIDEO]

Filmik z reakcją małej Daisy na nadruki na dziecięcych t-shirtach zobaczyło już ponad 37 mln osób. A to nie koniec. Mama jest dumna

Okazuje się, że nadruki na koszulkach dla dzieci mogą być naprawdę kontrowersyjne. Przekonała się o tym 8-letnia Daisy Edmonds, która wraz z mamą wybrała się na zakupy do Tesco.

Podczas oglądania ubrań dziewczynka zauważyła, że przekaz napisów na t-shirtach dla dziewczynek znacznie różni się od tego, który znajduje się na ubraniach dla chłopców. Kiedy mama zapytała Daisy, co ta sądzi o wiszących przed nią koszulkach, dziewczynka wygłosiła prawdziwą tyradę:

 
Cóż, ubrania dla dziewczyn mówią "Cześć piękna", "Czuję się świetnie". Te dla chłopców... "Pustynna przygoda czeka", "Myśl niestandardowo", "Bohater". To niesprawiedliwe. Każdy myśli, że dziewczynki powinny po prostu być ładne, a chłopcy - żądni przygód. Myślę, że to błąd. Dlaczego w ogóle trzeba dzielić ubrania na te dla chłopców i te dla dziewczynek? Przecież wszyscy jesteśmy tak samo wartościowi.

Następnie Daisy porównała hasło "Myśl niestandardowo" z chłopięcego t-shirtu z napisem "Hej" widniejącym na dziewczęcej bluzce:

"Myśl niestandardowo". Co to oznacza? To znaczy: "Wyrusz na swoją przygodę. Nie pozwól, żeby cokolwiek cię zatrzymało. Wyrusz spełnić swoje marzenia.". I "Hej". Co to w ogóle ma oznaczać? Nie uważam, że "Hej" jest inspirujące. Co takiego świetnego jest w "Hej"? Nie rozumiem tego. [...] Do czego ma inspirować "Hej"?

Mowa 8-latki została nagrana przez jej mamę - Becky Edmonds, która udostępniła wideo na Facebooku. Filmik miał ponad 37 milionów wyświetleń.

Becky zdradziła, że w jej domu często rozmawia się o sprawach seksizmu i stereotypów, więc Daisy i jej dwie siostry są szczególne wyczulone na te tematy.

Rzecznik prasowy Tesco zareagował na wideo przedstawiające tyradę 8-latki.Przedstawiciel supermarketu zamieścił wiadomość na facebookowym profilu Daisy, w której podziękował dziewczynce za jej opinię. Zapewnił też, że niedługo w Tesco pojawi się nowa, nie wywołująca podobnych kontrowersji, oferta ubrań.

Becky Edmonds jest dumna z tego, że jej córka ma wpływ na otaczający ją świat. Małej Daisy na pewno pewności siebie dodają sztuki walki, zajęcia gimnastyczne oraz teatralne, na które z upodobaniem uczęszcza.

To też może cię zainteresować:

"Możesz wszystko". Filmik 16-latka z Zielonej Góry zmotywuje cię lepiej niż profesjonalny coach

Polscy uczniowie przygnieceni ciężarem tornistra? Ważymy plecaki, lekarz komentuje. Nie jest dobrze

Zapisz

Więcej o: