"Możesz wszystko". Filmik 16-latka z Zielonej Góry zmotywuje cię lepiej niż profesjonalny coach

Konrad Puchalski, nastolatek z Zielonej Góry, uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzeba do tego tylko determinacji i ciężkiej pracy. Filmik, który nagrał jest tak dojrzały, że u wielu dorosłych wywołuje dreszcze...

Ile razy słysząc "Nie poddawaj się, wszystko jest możliwe!", przewracałeś oczami myśląc "Taaa, jasne...". Po obejrzeniu filmiku Konrada Puchalskiego, nagranego na konkurs EF Challenge, poczujesz się jak zmotywowany przez profesjonalnego coacha.

Ciężka praca, ambicja, determinacja

Filmik jest ujmujący w swojej prostocie. W pierwszym ujęciu można zobaczyć szesnastolatka na torowisku kolejowym. Chłopak zaczyna o sobie opowiadać. Posługuje się płynną angielszczyzną. Punktem wyjścia przemowy jest metaforyczne rozdroże, na którym znajduje się każdy młody człowiek po ukończeniu szkoły. Konrad zauważa, że wielu ludzi rezygnuje z marzeń, ponieważ wydają im się nieosiągalne. Szesnastolatek uważa, że to błędne podejście.

Konrad uważa, że jego przykład jest dobrą ilustracją ludzkiej determinacji. Wyznaje, że niegdyś nie zależało mu na ocenach - był dość słabym uczniem, jednak przyszedł taki czas, kiedy chciał dorównać kolegom z klasy. Zaczął się intensywnie uczyć i po jakimś czasie jego wyniki w nauce bardzo się poprawiły.
Trzy czynniki będące według szesnastolatka kluczem do sukcesu to: ciężka praca, ambicja i determinacja w dążeniu do wyznaczonego celu. 

 

"Nigdy nie będziesz pilotem"

W kolejnym ujęciu chłopak stoi na tle samolotu i dalej opowiada swoją historię. Okazuje się, że od zawsze marzył o zostaniu pilotem, jednak cierpi na chorobę serca, która może mu to uniemożliwić. Od lekarzy dostał jasny komunikat, że nigdy nie będzie mógł być pilotem. Wielu ludzi pewnie po usłyszeniu takich słów załamałoby się, jednak dla Konrada był to kluczowy moment, w którym uwierzył, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zaczął pracować nad sobą - uczęszczał na zajęcia z panowania nad stresem. To miało pomóc mu w osiągnięciu wymarzonego celu.

EF Challenge

EF Challenge 2016 to międzynarodowy konkurs wystąpień publicznych, skierowany do młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym. Jego uczestnicy mają za zadanie odpowiedzieć na pytanie: "Czy uważasz, że wszystko jest możliwe?". Młodzież musi nagrać krótką przemowę w taki sposób, który jury uzna za szczególnie inspirujący. W konkursie brała udział młodzież z 27 krajów. Konrad był jednym z 30 laureatów. Nagrodą w konkursie było uczestnictwo w EF Leadership Forum w Rio de Janeiro. Młodzież realizowała projekty w międzynarodowych grupach oraz uczyła się, jak być liderem. 

Skromny i pewny siebie

Pomimo sukcesu, jaki odniósł, Konrad pozostał skromnym, choć znającym swoją wartość chłopakiem. Skończył klasę o profilu biomedycznym. Przygodę z filmowaniem zaczął już w czasach podstawówki, kiedy przygotował film o funduszach europejskich (zajął wtedy drugie miejsce w konkursie, a zgłosił go nauczyciel). Nastolatek ma na swoim koncie jeszcze kilka podobnych sukcesów. Obecnie Konrad bierze udział w konkursie Gotta Minute Film Festival, do którego zgłosił swój film "This is Just Another Day" , który można zobaczyć na stronie festiwalu oraz tam oddać na niego głos. 

To też może cię zainteresować:

Oddała tkanki syna na cele naukowe. Po dwóch latach sprawdziła, do czego naprawdę posłużyły

"Czy twoje dziecko uciekłoby z rąk porywacza?". Ten filmik z małą dziewczynką obejrzano 60 milionów razy

Więcej o: