Gwiazdy, reklamy i moda, czyli powrót do szkoły na Instagramie [ZDJĘCIA]

W chwili, kiedy to piszemy, na Instagramie są 2,302,463 oznaczone hashtagiem #backtoschool. Fotki wrzucają wszyscy: gwiazdy, blogerzy, anonimowi użytkownicy, a nawet reklamujące się tam firmy. Jakie tematy zdjęć są najpopularniejsze?
Zdjęcia trojga swoich dzieci wracających do szkoły wrzucił m.in. Joey McIntyre, były członek zespołu New Kids On The Block Zdjęcia trojga swoich dzieci wracających do szkoły wrzucił m.in. Joey McIntyre, były członek zespołu New Kids On The Block fot. Instagram/@joeymcintyre

Dzieci gwiazd idą do szkoły

Gwiazdy i celebryci kochają Instagram i chętnie dzielą się tam migawkami ze swojego prywatnego życia. Nie inaczej było pierwszego dnia szkoły. Zdjęcie trojga swoich dzieci w drodze do szkoły opublikował na Instagramie między innymi Joey McIntyre, były członek zespołu New Kids On the Block.

Nie mogło też zabraknąć okolicznościowego zdjęcia wrzuconego przez Gwyneth Paltrow, znanej z dużej aktywności w internecie. Aktorka opatrzyła je komentarzem: "Najcieplejsze dni lata za nami", zbierając ponad 30 tys. polubień:

 

Gwyneth Paltrow Instagramfot. @gwynethpaltrow/Instagram

kaszkazmlekiem Instagram kaszkazmlekiem Instagram fot. @kaszkazmlekiem/Instagram

Migawki z dnia

Nie brakuje też okolicznościowych zdjęć blogerów i fotografów, ukazujących różne obrazki z pierwszego dnia szkoły - tak jak kolaż stylistki i fotografki "kaszka z mlekiem" - lub zdjęcie zeszytów z naklejkami, zamieszczone przez Magdę Mirkowicz (mypinkplum) - graficzkę i blogerkę.

 

mypinkplum Instagramfot. @mypinkplum/Instagram

Instagram/@tacobell Instagram/@tacobell fot. Instagram/@tacobell

Dobry pomysł na reklamę

Początek roku szkolnego to bardzo dobra okazja do reklamowania swoich produktów i marek w mediach społecznościowych. To właśnie w tym okresie klienci w Stanach Zjednoczonych zostawiają najwięcej pieniędzy w sklepach - oczywiście poza okresem Bożego Narodzenia.

Taco Bell opatrzone hashtagiem #backtoschool zdjęcie uzupełniło komentarzem "Zawsze przygotowani". Z kolei CoverGirl umieściło zdjęcie torby, z której wysypały się głównie kosmetyki, a zeszyty pełnią tu rolę drugoplanową. Sprytne posunięcie, bo Instagram to najpopularniejsze medium społecznościowe wśród amerykańskich nastolatek.

 

covergirlfot. @covergirl/Instagram

jennyfhair instagram jennyfhair instagram fot. @jennyfhair/Instagram

Styl

Dwa najpopularniejsze tematy zdjęć opatrzonych hashtagiem #backtoschool to styl i strój dnia (#ootd). Na Instagramie znajdziemy więc mnóstwo zdjęć dzieci w mundurkach i strojach galowych, ale też propozycje szkolnych fryzur, np. takich jak to ze zdjęcia jennyfhair, stylizacje fashionistek i propozycje strojów do szkoły, jak ta na zdjęciu sklepu delia's z odzieżą dla nastolatek:

 

delia's Instagramfot. @delias/Instagram

Sarah Michelle Gellar Instagram Sarah Michelle Gellar Instagram fot. @sarahmgellar/Instagram

Plecaki

Znana z "Buffy: Postrach wampirów", Sarah Michelle Gellar, wyrosła ze szkoły, ale teraz uczennicą jest jej córka. Aktorka zamieściła na Instagramie takie zdjęcie z komentarzem: "Zgadnijcie, który plecak należy do mojej córki?". Odpowiedź: ten z motywami Star Wars oczywiście!

Publikowanie zdjęć plecaków szkolnych na Instagramie jest bardzo popularne. W rankingu najczęstszych tematów zdjęć związanych z powrotem do szkoły znajduje się na 4 miejscu, zaraz po zdjęciach z modą, strojem dnia i reklamach kierowanych do nauczycieli.

 

jillianinitaly Instagramfot. @jillianinitaly/Instagram

Unicef Instagram Unicef Instagram fot. @unicef/Instagram

Społecznie

Nie brakuje też akcentów społecznych. Unicef zamieścił na Instagramie zdjęcie uczniów z Sierra Leone, którzy rozpoczęli rok szkolny ostatniego sierpnia. Unicef Sierra Leona przekazał szkołom środki higieniczne, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa eboli - rok temu 1,8 miliona uczniów w tym kraju nie mogło wrócić do szkoły z powodu zagrożenia epidemią.

Unicef_uk zamieścił zdjęcie 6-letniej Liny z Gazy: "W tym miesiącu pójdę do pierwszej klasy. Jestem bardzo podekscytowana! Mama zabrała mnie dziś na zakupy, żeby kupić mi mój pierwszy plecak".

 

unicef_uk Instagramfot. @unicef_uk/Instagram

Więcej o: