Fryzury dla dziewczynek: do szkoły, przedszkola i nie tylko

Oto propozycje uczesań dla dziewczynek na każdy dzień tygodnia. Ładne i proste!
fryzury dla dziewczynek fryzury dla dziewczynek fot. kolaż eDziecko.pl

Domowy zakład fryzjerski

W internecie można znaleźć nieskończenie wiele propozycji fryzur dla dziewczynek z długimi włosami, całkiem sporo też pomysłów dla włosów średniej długości, a nawet dla krótkich fryzurek. Mnie jednak większość z nich wydaje się zbyt skomplikowana, czasochłonna, a do tego - nie ukrywajmy - przesadzona. Zakładając, że większość rodziców, tak jak ja, nie dysponuje rano godziną czasu na ułożenie fryzury dziecka (o swojej nie wspominając...), wybrałam siedem uczesań, które wydają mi się ładne i wykonalne. Te, które wymagają więcej czasu to oczywiście propozycje na weekend, a jak wszystko zawiedzie, zawsze możecie spróbować tego:

fryzury fryzury fot. prettyhairisfun.com

Prosto z "Krainy lodu"

Oczywiście można zapleść zwykły warkocz, a nawet francuski, ale jeśli macie chwilę czasu, może pokusicie się o taki, jaki nosiła Elsa z "Krainy lodu"? Pewnie dzięki temu wasza córka będzie  najszczęśliwszą dziewczynką na świecie!

Będziecie potrzebować gumki i ozdobnych spinek. Jeśli chcecie utrwalić fryzurę, przygotujcie też lakier do włosów, a jeśli macie więcej czasu - lub jesteście perfekcjonistkami - możecie użyć lokówki. Zobaczcie, jak to się robi:

Zdjęcie i instruktaż pochodzą ze strony prettyhairisfun.com

fryzury fryzury fot. girlydohairstyles.com

Supełki

Fajna propozycja dla krótszych włosów, ale sprawdzi się też na długich. Miła alternatywa dla kucyków i warkocza. Wykonanie jest banalne, przygotujcie tylko szczotkę lub grzebień i kilka gumek. Jeśli macie taki sprytny gadżet, jak ten z filmiku, to już w ogóle nie musicie się wysilać!

Zdjęcie i instruktaż pochodzą ze strony girlydohairstyles.com

fryzura fryzura fot. thehilljean.com

Pawie upięcie

Podoba mi się ta propozycja dla krótkich i średnich włosów - jest łatwa do wykonania i daje fajny efekt. Wystarczy zrobić kucyk, a następnie spinkami i wsuwkami podpiąć pasma włosów, żeby uzyskać efekt artystycznego nieładu. Koniecznie z kokardkami, dodają tyle uroku!

Zdjęcie i pomysł: thehilljean.com

fryzura fryzura fot. smallfryblog.com

Kokarda

Ta fryzurka jest po prostu zabawna, w sam raz dla małych trzpiotek (nic dziwnego, że mi się spodobała, mam taką w domu!). Instrukcji wykonania koka-kokardy znajdziecie w sieci sporo, to zdjęcie pochodzi z blogu smallfryblog.com, a instruktaż wideo z cutegirlshairstyles.com. Przygotujcie gumkę i 6-7 wsuwek.

fryzura fryzura fot. smallfryblog.com

Koczek z warkoczem

Urzekła mnie ta wersja popularnego koka robionego na czubku głowy - nieład zachowany, fryzura jest banalnie prosta do wykonania, a smaczku dodaje jej warkocz okalający koczek. Musicie zrobić kucyk na czubku głowy i zrobić z niego luźny, rozczochrany koczek. Zostawcie grube pasmo włosów, które na końcu zapleciecie w warkocz, owiniecie wokół koczka i przymocujecie wsuwką. Gotowe!

Zdjęcie i pomysł: smallfryblog.com

fryzura fryzura fot. measuredbytheheart.com

Kok-kwiat z wplecioną wstążką

Uroczy, prawda? Propozycja na uroczystość rodzinną, na weekend, na pasowanie na ucznia... Koczek musi być dość luźny, żeby udało się łatwo wpleść wstążkę. Włosy powinny być wilgotne, możecie też po prostu spryskać je odżywką lub wodą. Żeby wpleść wstążkę we włosy, przyczepcie ją do wsuwki.

Zdjęcie i film pochodzą z measuredbytheheart.com

fryzura fryzura fot. cutegirlshairstyles.com

Warkocz-wodospad

A właściwie wariacja na temat tego bardzo popularnego w  internecie uczesania (sprawdźcie na YouTube, są też tutoriale po polsku!). Myślę, że jest idealny do szkoły i na weekend, świetnie sprawdzi się także, kiedy córka zażyczy sobie zapuszczania grzywki. Nie wydaje się szczególnie skomplikowany, prawda?

Film i zdjęcie z cutegirlshairstyles.com

Więcej o: